Lukas Podolski "twarzą" piłkarskiej szkółki Górnika

Piłkarz reprezentacji Niemiec i Arsenalu Londyn Lukas Podolski został "ambasadorem" Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. - Ja za młodu często grałem na ulicy, teraz czasy są inne - powiedział urodzony w Gliwicach zawodnik.
We wtorek "Poldi" pojawił się w siedzibie Górnika, gdzie została podpisana umowa o współpracy samorządu miejskiego, klubu i akademii.
- Młodzież potrzebuje autorytetów i gorąco wierzę, że Łukasz będzie właśnie takim autorytetem dla zabrzańskiej młodzieży - powiedziała prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik. 
Prezes Górnika Artur Jankowski liczy, że wyszkoleni w powstającej akademii piłkarze będą w przyszłości kontynuowali karierę w tym zespole, będą też mogli być transferowani do innych klubów. Futbolową przygodę mają zaczynać już przedszkolaki, nauka ma trwać do czasów licealnych.
Zdaniem Podolskiego młodzi zawodnicy muszą trenować na dobrych boiskach, pod okiem najlepszych trenerów, a akademia da im taką szansę.
- Kiedy byłem mały, dużo grałem w piłkę z kolegami na ulicy. Dziś czasy są już inne i w rozwoju młodych piłkarzy bardzo ważne są baza, trenerzy i odpowiedni sprzęt. Dlatego bardzo mi się podoba ten pomysł. Będę pomagał, jak tylko będę potrafił - zadeklarował piłkarz.
Dostał od prezydent Zabrza "akademickie" koszulki z numerem 9 i dla siebie i syna Louisa.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]