Lista życzeń Adama Nawałki

Adam Nawałka na początku czerwca zostawił działaczom listę zawodników, z którymi trzeba i warto rozmawiać.Trener stawia sprawę jasno i mówi działaczom, że jeśli chcą wyników i dobrej jakości gry, to muszą zainwestować w konkretnych piłkarzy.
Łukasz Madej i Rafał Kosznik z GKS-u Bełchatów oraz Szymon Skrzypczak z KS Polkowice już są zawodnikami Górnika. Choć w przypadku Kosznika brakuje podpisu gracza na już uzgodnionej umowie. To ciągle za mało, żeby zespół odgrywał istotną rolę w nadchodzących rozgrywkach.

Bez Maków
Problem w tym, że Zabrze nie może sobie pozwolić na gotówkowe zakupy piłkarzy mających ważne kontrakty. PZPN nałożył na Górnika zakaz transferów. Właśnie dlatego z listy życzeń już zostali skreśleni bracia Michał i Mateusz Makowie z PGE GKS Bełchatów. W ich przypadku wyjściowa cena do negocjacji wynosi blisko 500 tysięcy euro.
Nie ma też szans na pozyskanie Michala Papadopulosa, który przedłużył kontrakt z Zagłębiem Lubin do 2015 roku, a w jego umowie pojawiła się klauzula odstępnego w wysokości 750 tysięcy euro.

Przybecki za drogi
Z listy Nawałki zniknęli również zawodnicy, którzy chcą zarabiać więcej niż 25 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Z kolejnego zakazu PZPN dla Górnika wynika bowiem, że klub nie może płacić więcej. Właśnie dlatego upadła opcja z zatrudnieniem Kamila Wacławczyka z PGE GKS i Miłosza Przybeckiego z Polonii Warszawa. Przy Roosevelta żałują tego ostatniego, ale i też tłumaczą, że nie są w stanie konkurować z Zagłębiem Lubin o tego piłkarza.
Ciągle jednak otwarty jest temat pozyskania czterech innych piłkarzy z listy. Tomasz Hołota rozwiązał umowę z Polonią Warszawa i bardzo chce iść do Górnika, gdzie mógłby współpracować ze swoim ulubionym trenerem. Prowadzone są również rozmowy z Łukaszem Hanzelem i Maciejem Małkowskim, bo ich kontrakty z Zagłębiem wygasły i obaj są do wzięcia za darmo. Otwarta jest też sprawa środkowego obrońcy z Bełchatowa Macieja Wilusza.

Jeleń zostanie?
Propozycja Nawałki dotyczyła nie tylko nowych piłkarzy, ale również tych, którym wygasają umowy. Trener chce zatrzymać Ireneusza Jelenia, Seweryna Gancarczyka i Grzegorza Bonina. W przypadku dwóch ostatnich jest kłopot, bo chcieliby oni dostać podwyżkę. Dotąd obaj zarabiali po 8 tysięcy złotych. Gancarczyk ma opcję awaryjną, interesuje się nim Lechia Gdańsk. W przypadku Jelenia kilka tygodni temu wydawało się, że odejdzie z Górnika. Napastnikiem z reprezentacyjnym doświadczeniem miała być zainteresowana Legia Warszawa. W końcu jednak menedżer Jelenia przystał na propozycję wiceprezesa Krzysztofa Maja, bo Górnik przedstawił ofertę nowego 2-letniego kontraktu. Jeleń chce grać blisko rodzinnego Cieszyna, bo znowu ciężko chory jest jego ojciec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]