Forum
 

Fakt: Górnik znalazł nowego Milika

Kolejny wielki talent po Arkadiuszu Miliku może trafić z Rozwoju Katowice do ekstraklasy. Górnik Zabrze i Wisła Kraków walczą o pozyskanie obrońcy drugoligowca - Przemysława Szymińskiego (19 l.). Na młodym zawodniku w przyszłości będzie można sporo zarobić.
Gdy zimą Górnik sprzedał Milika do Bayeru Leverkusen, za ponad 2,5 mln euro, zgodnie z zapisami w kontrakcie, sporą sumę zarobił także jego poprzedni klub, Rozwój. Na konto katowiczan wpłynęły ponad 2 mln złotych. Już wtedy działacze śląskiego drugoligowca zapewniali, że w klubie mają wiele takich perełek. - Praktycznie w każdej grupie wiekowej, mamy spory talent. Kolejnym takim zawodnikiem może być na przykład Przemysław Szymiński - mówił kilka miesięcy temu dyrektor Rozwoju Marek Koniarek.
Wszystko wskazuje na to, że w letnim okienku transferowym wspomniany piłkarz trafi do ekstraklasy. Od dłuższego czasu Szymińskim poważnie interesuje się bowiem Górnik i Wisła. Faworytem wydają się być zabrzanie, którzy od dłuższego czasu współpracują z Rozwojem. Warunki transferu miałyby być takie same, jak w przypadku Milika. Niska kwota odstępnego i pewien procent od kolejnego transferu.
- Szymiński ma spore umiejętności. Myślę, że jest przygotowany do spróbowania swoich sił w ekstraklasie. Wiem, że kluby o niego pytają. Wszystko wyjaśni się w najbliższych kilku tygodniach - mówi Faktowi trener grup młodzieżowych Rozwoju Sławomir Mogilan.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online