PS: Nawałka dał zgodę na odejście Nakoulmy i Skorupskiego

Adama Nawałkę do pozostania w Górniku przekonały pieniądze z transferów oraz oddanie do użytku stadionu na blisko 25 tysięcy widzów.
Szkoleniowiec spotkał się z panią prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik i dał się namówić na podpisanie nowego rocznego kontraktu. Dodajmy, że miasto jest głównym udziałowcem w klubie.
Formalności zostaną dopracowane już po sezonie, ale Nawałka dał słowo i zapewnił, że absolutnie nie wycofa się z ustaleń. Na razie jednak chce się skupić na walce o europejskie puchary, a zaraz po sezonie zamierza opracować koncepcję przebudowy zespołu. Jest ona konieczna, bo klub ma długi i musi sprzedać kolejnych piłkarzy, żeby wyjść na prostą.
Wiemy, że szkoleniowiec dał już zgodę na odejście dwóch zawodników - Prejuce Nakoulmy i Łukasza Skorupskiego. Górnik może zarobić na tym duecie nawet 2,250 miliona euro. Plan minimum zakłada 2 miliony euro. W Zabrzu wierzą w to, że Skorupskiego kupi jeden z włoskich klubów. Wiosną na meczach przy Roosevelta pojawiali się skauci reprezentujący: Fiorentinę, Udinese, Parmę i Veronę.
Nawałka dość długo wzbraniał się przed podjęciem decyzji o pozostaniu, gdyż był już zmęczony trudną sytuacją Górnika, a w pewnym momencie otrzymał kontrofertę z Wisły Kraków. Jednak sprawa przenosin na Reymonta upadła, więc działacze z Zabrza mieli ułatwione zadanie. Poza wszystkim przekonali oni trenera przedstawiając mu wizję szybkiej naprawy finansów. Powiedzieli mu, że dochody z letniej wyprzedaży pozwolą przetrzymać jesień, a w listopadzie ma być już otwarty nowy stadion (trzy trybuny na 24500 widzów), a to oznacza konkretne przychody z biletów.
W międzyczasie Nawałka będzie mógł budować zespół zdolny walczyć o najwyższe cele. Pan Adam już latem zamierza rozpocząć ten proces. Wiemy, że będzie wietrzenie szatni. Natomiast zawodnicy, których kontrakty wygasają 30 czerwca (na tej liście są Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Michał Bemben, Tomasz Zahorski, Grzegorz Bonin, Ireneusz Jeleń, Seweryn Gancarczyk) usłyszeli, że w ostatnich kolejkach muszą pokazać, iż zasłużyli na przedłużenie umów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]