Spotkanie za spotkaniem

Zamieszanie wokół Prejuce Nakoulmy, gromy lecące z ust kibiców pod adresem piłkarzy w trakcie i po meczu w Bełchatowie, trening wyznaczony przez Adama Nawałkę na godzinę 6:00 w niedzielę... Atmosfera na Roosevelta daleka jest w ostatnich dniach od idealnej, na co na pewno ma wpływ siedem wiosennych porażek. 

Marchewka i kij
W tym ta ostatnia, po meczu który zabrzanie pewnie najchętniej szybko wymazaliby z pamięci. W drodze powrotnej z Bełchatowa zespół miał krótki postój, podczas którego mówił tylko trener. Bardzo... dobitnie. Ponoć za jego kadencji na Roosevelta takiej mowy piłkarze jeszcze nie słyszeli.
Co ciekawe, cały zespół dwa dni przed meczem udał się na strzelnicę. Podobne działania były już w przyszłości praktykowane. Zresztą z różnym efektem. Skoro "marchewka" nie przyniosła efektu, pojawił się też "kij".
Zabrzanie dziś wrócili do treningów i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym tygodniu dojdzie do kilku mniej i bardziej ważnych spotkań związanych z ostatnimi wydarzeniami oraz najbliższą przyszłością.

Czuły punkt
Sprawa do załatwienia "na już" to wyjaśnienie nieporozumienia na linii kibice - Prejuce Nakoulma. Wszystko przez fakt założenia przez piłkarza z Burkina Faso koszulki Ruchu po derbowym meczu z "Niebieskimi". Fani zabrzan byli wściekli, co wyrazili okrzykami podczas meczu w Bełchatowie, na pewno nie ułatwiając "Prezesowi" gry. Nakoulma ponoć tłumaczył, że podobnie robił po meczach Pucharu Narodów Afryki, zakładając koszulki rywali. - W poniedziałek rozmawiałem z przedstawicielami kibiców. Nie chcę wnikać w motywację Nakoulmy, a zdaję sobie sprawę, że to dla kibiców czuły punkt - mówi prezes Górnika, Artur Jankowski. - Czasu nie cofniemy, więc trzeba zrobić wszystko, by sprawę wyciszyć. Zdrowy rozsądek musi wziąć górę nad emocjami. Kibice chcę oglądać Nakoulmę strzelającego gole, a on chce pewnie kibiców wspierających go podczas meczów. I niech tak będzie - dodaje prezes, doskonale słyszący też w Bełchatowie inwektywy pod adresem podejścia zabrzan do meczu. - Wszyscy byliśmy rozczarowani. Mnie też się dostało, bo śpiewano "Jankowski, gdzie te puchary", a przecież zarząd nie zabrania piłkarzom wygrywać meczów i zimą zrobił wszystko, by zapewnić jak najlepsze warunki przygotowania do rundy. Być może dojdzie w najbliższych dniach do spotkania piłkarzy z kibicami, bo - jak w przypadku Nakoulmy - doping na tym etapie rozgrywek i wsparcie fanów jest bardzo ważny. Wciąż jesteśmy w czołówce, a przed zespołem są mecze, w których może grać o pełna pulę. Pod warunkiem, że nie powtórzy się taki występ, jak w Bełchatowie - dodaje prezes Górnika, podkreślając: - Klub, piłkarze i trenerzy na pewno chcą, by w Zabrzu były puchary. Tym bardziej, że dla drużyny oraz sztabu szkoleniowego podium wiąże się z wysokimi premiami. Nie widzę powodu, dlaczego mieliby ich nie chcieć podnieść.

Byli w Warszawie
Być może dojdzie też do spotkania trenera z zarządem, jednak w perspektywie najbliższych miesięcy ważne będą rozmowy osób odpowiedzialnych za prowadzenie klubu z prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik, w końcu właścicielem Górnika, bo dziś to miasto ma pakiet większościowy spółki. Dziś ma się z nią spotkać przewodniczący rady nadzorczej, Tomasz Młynarczyk, w planie na pewno jest wizyta w ratuszu trenera Adama Nawałki. Wciąż bowiem nie wiadomo, czy w nowy sezonie nadal będzie on trenerem drużyny. Zapewne konkretne decyzje nie zapadną przed końcem procesu licencyjnego. Strony raczej poznają swoje stanowiska i wzajemne oczekiwania. Wczoraj, w ostatnim z możliwych dni, zabrzanie dowieźli do Warszawy ostatnie dokumenty uzupełniające wnioski licencyjne i są - jak słychać na Roosevelta - umiarkowanymi optymistami. Usłyszeliśmy, że tegoroczny wniosek jest najlepszy z wszystkich, jakie zabrzanie składali w ostatnich czterech latach, co oczywiście nie znaczy, że jest idealny.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]