Jankowski: Trzecie miejsce nadal jest w naszym zasięgu

- Mamy obowiązek zaprezentować wręcz 200 procent normy. Nie wyobrażam sobie, by było inaczej. Bo na kolejne zwycięstwo w derbach czekamy już długo, a nawet za długo - mówi Artur Jankowski.
Nadchodzące derby zapowiadają się... wyjątkowo przygnębiająco. Zamiast na nowym stadionie Górnika - jak pierwotnie planowano - dalej na placu budowy. Zamiast starcia wicemistrza z kandydatem do pucharów, mecz dwóch drużyn, które zawodzą. - Wszyscy chcielibyśmy, żeby dolar był za dwa złote, a litr benzyny za złotówkę, ale to niemożliwe. Poza tym, akurat w przypadku derbów Górnika z Ruchem miejsca w tabeli tak dużego znaczenia nie mają. Tutaj gra zawsze idzie o ogromny prestiż - uspokaja Artur Jankowski.
Zabrzanie - wobec słabości ligowych rywali - mimo fatalnej formy, nadal mają szansę na miejsce na podium. I to już po meczu z Ruchem, bo do Śląska Wrocław tracą trzy punkty. Muszą jednak wygrać. - Nie ma co ukrywać, że już po części wyniki z jesieni zaprzepaściliśmy, ale z drugiej strony - tabela jest na tyle spłaszczona, że trzecie miejsce nadal jest w naszym zasięgu - dodaje prezes zabrzan.
Od swoich piłkarzy oczekuje jednak ponadprzeciętnego zaangażowania. - Do każdego spotkania trzeba podchodzić z rezerwą. To jest sport i tu wszystkiego przewidzieć się nie da. Są jednak sprawy, których pewni musimy być już przed meczem. To optymalne przygotowanie i maksymalna motywacja. Pod tym względem mamy obowiązek zaprezentować wręcz 200 procent normy. Nie wyobrażam sobie, by było inaczej. Bo na kolejne zwycięstwo w derbach czekamy już długo, a nawet za długo - kończy Jankowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online