Górnik ma następcę Milika?

Mateusz Zachara, protegowany Jerzego Brzęczka, tydzień temu posadził na ławie Ireneusza Jelenia. W niedzielnych derbach Śląska znów zagra w pierwszym składzie Górnika - uważa "Przegląd Sportowy".
Trener Adam Nawałka nie szczędzi pochwał piłkarzowi, który odkąd w lecie ubiegłego roku wrócił do Zabrza po okresie rocznego wypożyczenia do I-ligowego GKS Katowice, dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Niemal całą rundę jesienną leczył kontuzję kostki, ale na finiszu rozgrywek wskoczył do składu i strzelił gola Lechii Gdańsk (2:0). - Zimą jednak znowu trafiłem na stół - mówi Mateusz Zachara. - Operacja przepukliny nie miała być skomplikowana. Prognozy lekarskie były takie, że pojadę już na pierwszy obóz, a w trakcie drugiego będę trenował na pełnych obrotach. Ostatecznie dwa obozy straciłem. Ale teraz nadrabiam zaległości i walczę - opowiada 23-latek.
Mateusz Zachara do Górnika Zabrze trafił zimą 2011 roku. - Chyba sto tysięcy za niego daliśmy - wspomina były prezes klubu Łukasz Mazur. - Jurek Brzęczek, który trenował Matiego w Rakowie Częstochowa, nie mógł się go nachwalić. Mówił, że ma dobrą technikę i charakter, bo nie tylko gra, ale i walczy, a kiedy trzeba, jeździ na tyłku. Zaraz po przyjściu nie przebił się do składu, bo miał grać na tej samej pozycji co Robert Jež. Słowak był jednak piłkarsko lepszy i bardziej dojrzały - ciągnie Mazur.
Teraz pozycja Zachary w drużynie jest o wiele mocniejsza. A gdyby nie kontuzje, byłoby jeszcze lepiej. - Kiedy wrócił do nas przed sezonem, widziałem go w jedenastce. Zresztą w pierwszej serii gier kontrolnych wychodził w wyjściowym składzie - wspomina Nawałka zdradzając, że jesienią chciał postawić na ofensywny trójkąt Prejuce Nakoulma, Arkadiusz Milik i Zachara.
Ten ostatni miał grać na szpicy, a Arkadiusz Milik na lewym skrzydle. Jednak kiedy po zakończeniu rundy jesiennej stało się jasne, że Milik odchodzi do Bayeru Leverkusen, to właśnie Mateusz Zachara miał być takim jego naturalnym następcą. - Kontuzje go wyhamowały, ale ciągle ma szansę stać się wartościowym zawodnikiem - twierdzi Nawałka. - Jest dobrze nastawiony do ciężkiej pracy, a ja czekam na jego sygnały. Strzelił pięć goli w rezerwach, to od razu wziąłem go do jedenastki na mecz z Koroną (0:1) - mówi trener Górnika Zabrze.
Mecz z Ruchem Chorzów będzie dla Zachary kolejną szansą pokazania możliwości. Chociaż przebijanie się do składu łatwe nie jest, bo akurat Górnik Zabrze jest w bardzo trudnym położeniu. Drużyna wiosną rozczarowuje. Po porażce z Koroną piłkarze mówili, że czują się podle. - Optymizm już jednak wrócił - zaznacza Mateusz Zachara. - Brakuje nam ostatnio szczęścia, ale to się w końcu musi zmienić. Zrobimy wszystko, żeby wygrać wielkie derby. Pewnie, że milej byłoby wchodzić do składu, gdyby drużyna odnosiła zwycięstwa, jednak wejście w trudnym momencie traktuję jak dobre doświadczenie - dodaje.
Być może wkrótce Zachara będzie miał taki sam status, jak jego kolega z Rakowa Mariusz Przybylski, od którego Nawałka zaczyna ustalanie składu. - Trzymamy się razem, widzę, że w jego towarzystwie nic złego nie może mi się stać - twierdzi Zachara.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online