Na przebudzenie Jelenia warto poczekać. Reszta odejdzie

Z trójki graczy Ireneusz Jeleń, Tomasz Zahorski, Grzegorz Bonin tylko ten pierwszy ma szansę na przedłużenie wygasającego w czerwcu kontraktu.
Górnik sprowadził zimą trzech weteranów z myślą, że odbudują się u trenera Adama Nawałki i pomogą drużynie w walce o europejskie puchary. Jednak to, udało się z Sewerynem Gancarczykiem i także Bartoszem Iwanem (obaj zostali pozyskani latem 2012 roku, wyszli z głębokiego dołka i stali się znaczącymi postaciami w zespole), nie powiodło się z Zahorskim, Boninem czy Jeleniem. Choć akurat do tego ostatniego można mieć najmniej pretensji. W końcu przyszedł do Zabrza z ogromnymi zaległościami treningowymi, które ciągle nadrabia. Nadal nie ma siły, by rozegrać w dobrym tempie całe spotkanie.
- Jednak na przebudzenie Jelenia warto poczekać - uważa Zygmunt Anczok, była gwiazda Górnika. - Zresztą odnoszę wrażenie, że on nie jest dobrze wykorzystany. Traci siły na walkę w środku boisko, choć raczej powinien je zachować na dobiegnięcie do piłki zagranej na wolne pole i wykończenia akcji jeden na jeden. Na miejscu klubu podpisałbym jednak z Irkiem nowy kontrakt, a dwójkę Bonin, Zahorski chyba bym jednak odpuścił.
Eks-reprezentanci Polski mają już jednak niewiele czasu do tego, by przekonać do siebie Nawałkę. Bonin doznał zresztą w ostatniej kolejce kontuzji, ma silnie stłuczony mięsień, i w derbach z Ruchem nie zagra. - Bonin i Zahorski wydawali się bezpieczną lokatą - analizuje Anczok. - Trener ich znał, byli zabezpieczeniem ekstra na wypadek odejścia Nakoulmy. Jednak Prejuce został i z góry było wiadomo, że jeden z nich usiądzie na ławce. Padło na Zahorskiego, a Bonin, choć walczył na boisku w kolejnych meczach, nie potrafi się przebić - kończy były zawodnik.
Przy Roosevelta mówi się coraz głośniej, że gdyby nie trudna sytuacja finansowa Górnika, to tacy piłkarze jak Bonin i Zahorski nie wróciliby do Zabrza. Dostali drugą szansę, ale jej nie wykorzystali.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online