Jeleń: Górnik teraz jest najważniejszy

- Jeśli wydrzemy we Wrocławiu zwycięstwo, będziemy mieli już pięć punktów więcej od wrocławian i nasza sytuacja stanie się niezwykle komfortowa - powiedział Ireneusz Jeleń. 

Grzegorz Bonin mówi, że w meczu Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław remis nikogo nie zadowoli.
Ireneusz Jeleń: - Dlatego czeka nas trudne spotkanie. I bardzo ważne, bo mamy nad Śląskiem Wrocław dwa punkty przewagi, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, jeśli wydrzemy we Wrocławiu zwycięstwo, będziemy mieli już pięć punktów więcej od wrocławian i nasza sytuacja stanie się niezwykle komfortowa. Będziemy zmotywowani i mam nadzieję, że pokażemy, że ten ostatni mecz z Widzewem był prawdziwym przełamaniem.

A ma pan wątpliwości? Eksperci chwalili was nie tylko za trzy bramki, ale też za konsekwencję i solidność w grze.
- Zwłaszcza pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, bo wtedy robiliśmy dokładnie to, czego oczekiwał od nas trener. Na drugą połowę nie weszliśmy jednak z tym samym nastawieniem i sprawy lekko się skomplikowały. Ze Śląskiem nie możemy zagrać tak dwóch różnych połówek, a na pewno powinniśmy uniknąć powtórzenia tej drugiej z Widzewem.

Pięć tygodni solidnej pracy z zespołem i Jeleń znowu dobrze gra w piłkę.
- Ale jeszcze trochę tej formy brakuje. Zresztą nie ma sensu za wiele gadać, bo to mecze weryfikują, kto w jakiej jest dyspozycji. Moja forma na pewno idzie w górę, bo w dwóch pierwszych meczach wchodziłem, a ostatnio zagrałem od początku, i to przez siedemdziesiąt minut. Jeszcze pewne braki u mnie widać, ale wszedłem już na drugi etap. Na początku miałem nawet dwa treningi dziennie, a teraz pracuję jak inni, bo muszę złapać trochę świeżości, żeby pomóc drużynie.

Ostatnio powiedział pan, że spełniają się marzenia.
- Tak, bo od dzieciństwa kibicowałem Górnikowi. Gdy byłem dzieckiem, marzyłem, żeby kiedyś trafić do Zabrza, i to się spełniło. Radość jest podwójna, bo gram i już zdobyłem bramkę. Mam jednak nadzieję, że z czasem będzie jeszcze lepiej.

W klubie też mają taką nadzieję, bo odkąd przyszedł pan do Zabrza, mówi się przy Roosevelta, że taki zawodnik, jak Ireneusz Jeleń musi dać jakość w ofensywie.
- I ja bardzo tego chcę, ale wiadomo, że do złapania dobrej formy potrzebny jest solidny okres przygotowawczy. Od półtora roku czy nawet od dwóch lat było z tym bardzo słabo. Zarówno do Lille, jak i do Podbeskidzia przychodziłem bez solidnej podbudowy i wyszło, jak wyszło. W Górniku dostałem na początku trochę czasu, by ostro popracować, i wreszcie czuję, że sprawy zmierzają w dobrym kierunku. Jeszcze dwa, trzy mecze i powinno być nieźle. Ale żebym zagrał na sto procent, tak jak za najlepszych czasów w Auxerre, muszę dłużej poczekać.

Ze zdrowiem taty jest już lepiej?
- Tak i bardzo się z tego cieszę. Byliśmy wszyscy pozytywnie zaskoczeni wynikami ostatniego badania. Tata walczy i ja walczę. On o zdrowie, a ja o to, żeby się odbudować. Chcę złapać formę, bo wierzę, że przez kilka lat mogę dobrze pograć w piłkę. Czy jeszcze wyjadę? Tak daleko nie wybiegam. Górnik był zawsze ważny, a teraz jest najważniejszy. Możemy powalczyć o wysoką lokatę. Tylko najpierw trzeba przeskoczyć Śląsk.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]