Jeleń nie chce wbiegać z ławki

Ireneusz Jeleń ma już dość roli dżokera. Dzisiaj z Widzewem Łódż bardzo chce zagrać w wyjściowym składzie.
Były reprezentant Polski przybył do Górnika, żeby pomóc drużynie w walce o poważne cele. Po trzech porażkach z rzędu nadszedł odpowiedni moment, by Ireneusz Jeleń wreszcie wziął na siebie odpowiedzialność za losy zespołu. Dotąd był dżokerem, który wchodził na kilkanaście minut, by odwrócić bieg wydarzeń. Ani z Lechem (0:1), ani z Legią (0:3) nie wypadł dobrze. Nie był jeszcze należycie przygotowany. Piłkarz mówi, że po miesiącu intensywnych treningów jest już w znacznie wyższej formie.
- Trener Adam Nawałka wie, co zrobić, żeby postawić człowieka na nogi - mówi Jeleń, dając do zrozumienia, że już czas najwyższy, by odpłacił za zaufanie, jakim obdarzył go szkoleniowiec. - Brakowało mi takiego solidnego treningu. Ale już czuję, że coś ruszyło. Wyniki badań są coraz lepsze, robię postępy. Oczywiście zajęcia to co innego niż mecz, ale wydaje mi się, że mogę już grać więcej niż piętnaście, czy dwadzieścia minut. Powiem więcej, chcę zagrać dobry mecz i pomóc drużynie - deklaruje Jeleń.
Napastnik jest przymierzany do gry na prawym skrzydle. Występując na tej pozycji jesienią zaliczył najlepsze spotkanie w barwach Podbeskidzia (0:1 z Piastem). Teraz mógłby to powtórzyć. Oczywiście w schemacie gry Górnika nie byłby przywiązany wyłącznie do prawego boku. Często wymieniałby się pozycjami z graczem, który zostanie ustawiony na szpicy oraz lewoskrzydłowym.
Powinien nim być Prejuce Nakoulma. Napastnik strzelił ostatnio gola dla reprezentacji Burkina Faso, w wygranym 4:0 meczu z Nigrem. Zagrał tak dobrze, że w klubie odezwały się głosy, iż Nakoulmie nie chce się grać w klubie, a w kadrze daje z siebie wszystko, bo to szansa na promocję. Jednak osoby z bliskiego otoczenia zawodnika zapewniają, iż kontuzja, jakiej doznał po powrocie z Pucharu Narodów Afryki wybiła go z rytmu i potrzebował czasu, żeby wrócić na właściwe tory. Bramka zdobyta w kadrze powinna mu dodać pewności siebie. Z parą skrzydłowych Jeleń - Nakoulma gra ofensywna Górnika ma zyskać na jakości.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]