Lepiej gra w kadrze niż w Górniku

W reprezentacji Burkina Faso piłkarz Górnika Prejuce Nakoulma zdobywa bramki, a w ekstraklasie nie potrafi wykorzystać nawet rzutu karnego.
Burkina Faso w meczu eliminacji mistrzostw świata pokonała 4:0 Niger. Nakoulma rozegrał całe spotkanie, a w 88. minucie strzelił gola, ustalając wynik meczu. W Zabrzu przebąkują, że dobry występ Prejuce w kadrze może oznaczać, że w klubie już nie bardzo chce mu się grać. Zresztą przy Roosevelta od kilku tygodni mówiło się o tym, że napastnik myślami jest gdzie indziej.
- W pierwszych meczach był wyraźnie rozkojarzony, brakowało mu koncentracji. Najlepszy dowód to ten przestrzelony karny w meczu z Lechem - zauważa Jan Banaś, były snajper Górnika.
Tymczasem reprezentacja to szansa na promocję i otrzymanie w niedalekiej przyszłości atrakcyjnych ofert z zagranicy. - To nieprawda, że jemu się nie chce. Wiosnę rozpoczął z kłopotami. Najpierw była kontuzja, która wybiła go z rytmu, a potem nie dostawał zbyt wielu szans. Dlatego potrzebował całego meczu, żeby dotrzeć silnik. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że już wejście w meczu z Legią miał całkiem niezłe, wychodzi na to, że dopiero teraz wraca do normalnej dyspozycji - mówi osoba z bliskiego otoczenia piłkarza.
Nie wiadomo jednak, czy Nakoulmie uda się przekonać trenera Adama Nawałkę, by postawił na niego od pierwszych minut meczu z Widzewem. Prejuce dopiero dzisiaj wraca ze zgrupowania kadry, więc będzie miał tylko dwa dni na zdobycie zaufania szkoleniowca. Szansa istnieje, bo na skrzydłach nie ma ostatnio wielkiej konkurencji. Paweł Olkowski z konieczności musi grać na prawej obronie, Grzegorz Bonin jest daleki od dobrej dyspozycji, a wracający po kontuzji Mariusz Magiera jeszcze nie jest na 100 procent gotowy do gry.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]