Przegląd Sportowy: Michał Probierz może zastąpić Adama Nawałkę

Michał Probierz zastąpi Adama Nawałkę na stanowisku trenera Górnika Zabrze, jeśli ten po sezonie odejdzie do Wisły Kraków.
Probierz to w Górniku opcja awaryjna. Nie jest tajemnicą, że ma wysokie notowania. W ostatnim czasie już kilkakrotnie był dyżurnym kandydatem na opiekuna zespołu. Zimą 2010 roku był już nawet jedną nogą w Zabrzu. Miał przejąć schedę po Ryszardzie Komornickim. 

Opcja awaryjna

Probierz po cichu szykował się do przeprowadzki z Białegostoku (prowadził wówczas Jagę) na Górny Śląsk. Na rozmowy z przedstawicielami firmy Allianz ówczesny właściciel Górnika pojechał do Warszawy o 22. Na jego prośbę obrońca Jagiellonii Pavol Stano rozwiązał kontrakt z klubem. Probierz powiedział mu, że zabiera go do Zabrza. Jednak działacze Jagi dowiedzieli się, że Probierz negocjuje ze Ślązakami i pokazali mu klubowy regulamin. Powiedzieli, że może odejść, ale obowiązuje go 3-miesięczny okres wypowiedzenia. W Górniku nie mogli tyle czekać i wzięli Nawałkę.

Zależy od Kulawika

Teraz jednak otwiera się kolejna szansa dla Probierza. Wszystko dlatego, że Nawałkę kusi perspektywa powrotu do Wisły. Właściciel klubu Bogusław Cupiał nawet nie kryje, że chętnie zatrudniłby Nawałkę. Pod warunkiem, że prowadzący obecnie zespół Tomasz Kulawik nie wywalczy przepustki do europejskich pucharów. Jeśli Wisła wygra Puchar Polski, Kulawik zostanie. Zespół Białej Gwiazdy jest w półfinale PP, ale wciąż nie ma gwarancji, że Kulawik wypełni warunek. Zresztą Cupiał zawsze może zmienić zdanie i dokonać zmiany nie zważając na wcześniejszą deklarację. W końcu Nawałka w ciągu 3,5 roku pracy w Zabrzu pokazał, że potrafi stworzyć solidny zespół, nawet jeśli nie ma do dyspozycji wielkich pieniędzy.

Pierwszeństwo dla Nawałki

Tymczasem przy Roosevelta zapewniają, że w pierwszej kolejności rozmawiają z obecnym szkoleniowcem o przedłużeniu wygasającej 30 czerwca umowy, ale na razie nie udało się osiągnąć porozumienia. Nawałka jeszcze w trakcie zimowej przerwy zapowiedział, że wiosną chce się skupić na lidze, a o przyszłości poważnie pomyśli dopiero po zakończeniu rozgrywek. Górnik nie może jednak tak długo czekać, nie mając żadnego zabezpieczenia. - Wcześniej ustaliliśmy z trenerem Nawałką, że w drugiej połowie kwietnia siądziemy do rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu - mówi wiceprezes klubu Krzysztof Maj. - Nie chcę gdybać, co będzie, gdyby nie doszło do porozumienia. W pierwszej kolejności właśnie z nim rozmawiamy i aktualnie nikt inny nie wchodzi w grę. Jeśli trener zdecydowałby się nie przedłużać kontraktu z Górnikiem, wówczas pomyślimy o kimś innym - stwierdza Maj.
Według informacji "PS" chodzi właśnie o Probierza, który wczoraj nie chciał komentować tematu.

Michał Probierz w ekstraklasie

Widzew Łódź (sezon 06/07) - Prowadził zespół przez cały sezon. Rozgrywki zakończył na 12. miejscu.
Widzew Łódź (sezon 07/08) - Zwolniony po 6. kolejce. Drużyna była na 15. miejscu, miała 3 punkty.
Polonia Bytom (sezon 07/08) - Przejął drużynę po 17. kolejce, na 14. miejscu. Skończył na 13., uratował ligę.
Jagiellonia Białystok (sezon 08/09) - Cały sezon pracy i 8. miejsce na finiszu ligowych rozgrywek.
Jagiellonia Białystok (sezon 09/10) - Klub ukarany 10 ujemnymi punktami za korupcję kończy sezon na 11. miejscu, ale zdobyła Puchar Polski
Jagiellonia Białystok (sezon 10/11) - Najlepszy sezon trenera w Jadze: 4. miejsce i awans do Ligi Europejskiej.
Jagiellonia Białystok (sezon 11/12) - Zwolniony przed startem ligi po porażce w walce o LE z Irtyszem Pawłodar (1:0, 0:2).
ŁKS Łódź (sezon 11/12) - Przejął zespół po 5. kolejce (16. miejsce, 1 pkt). Zostawił po 12. kolejce (11. miejsce, 14 punktów) - odszedł do Arisu Saloniki.
Wisła Kraków (sezon 11/12) - Przejął drużynę po 19. kolejce (7. miejsce, 28 punktów) i dokończył rozgrywki (7. miejsce, 43 punkty)
Wisła Kraków (sezon 12/13) - Po 4. kolejce i porażce z Piastem Gliwice (0:2) podał się do dymisji. Zostawił Wisłę na 11. miejscu.
PGE GKS Bełchatów (sezon 12/13) - Przejął zespół po 11. kolejce (16 miejsce, 1 punkt), zostawił po 15. (15. miejsce, 6 punktów)

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]