Przegląd Sportowy: Adam Nawałka znów wpadł w poślizg

Po porażce 0:3 z Legią topnieją szanse Górnika Zabrze na puchary. To nie jest pierwszy kryzys za kadencji Adama Nawałki.
Poprzednio tak głęboki kryzys trapił Górnika jesienią sezonu 2011/12. Wówczas miał sześć meczów bez wygranej (cztery porażki i dwa remisy). W kulminacyjnym momencie prezes Tomasz Młynarczyk chciał zwolnić trenera. Stało się jednak tak, że to miasto, właściciel klubu, pożegnało Młynarczyka. Nie od dziś wiadomo, że prezydent Małgorzata Mańka-Szulik wysoko ceni sobie Nawałkę. Zanim jednak stała się ona jego tarczą ochronną, z Nawałką próbował wojować poprzednik Młynarczyka, czyli Łukasz Mazur. Rozważał on rozwiązanie kontraktu z trenerem zaraz po awansie do ekstraklasy, w czerwcu 2010 roku. Od pomysłu odstąpił, bo klub już wtedy był w trudnej sytuacji finansowej, a zerwanie umowy byłoby kosztowne. Górnik nie miałby trenera, a musiałby płacić wszystkie należne z tytułu kontraktu pieniądze.
Teraz oczywiście o dymisji nie ma mowy. Przy Roosevelta mówi się raczej o skromnym potencjale zespołu, który jesienią osiągnął wynik ponad stan, a teraz nie potrafi złapać właściwego rytmu. Należało się jednak tego spodziewać. Po odejściu Arkadiusza Milika trener musiał przeorganizować system gry. Doszło też kilku nowych graczy, a wyniki pokazują, że nie złapali oni do końca nowej koncepcji.
Mimo to Nawałka pozostaje optymistą. Nawet w porażce z Legią widzi dobre strony. - Nie spuszczamy głów, bo taka przegrana, to dobre doświadczenie dla moich zawodników - mówi trener.
Z klubu docierają informacje, że kryzys ma zostać opanowany w przerwie na mecze reprezentacji. W trakcie dwutygodniowej pauzy do wysokiej formy mają wrócić Prejuce Nakoulma oraz Ireneusz Jeleń, czyli duet, który może i powinien odmienić oblicze ofensywy Górnika. W czterech wiosennych spotkaniach zespół strzelił tylko dwa gole.

KRYZYSY NAWAŁKI W GÓRNIKU

3 kwietnia 2010
Walczący o powrót do ekstraklasy Górnik przegrywa w kiepskim stylu wyjazdowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz (1:2). Po meczu dochodzi do ostrej kłótni trenera z ówczesnym prezesem Łukaszem Mazurem.

21 października 2011
Przegrane w Zabrzu derby z Ruchem (1:2). Po końcowym gwizdku legenda klubu Stanisław Oślizło rzuca hasło "czas na zmiany", a prezes Tomasz Młynarczyk otwarcie mówi dziennikarzom, że chce zwolnić trenera.

15 marca 2013
Porażka 0:3 z Legią. Trzecia z rzędu. Wiosną zespół zdobył 3 punkty w 4 meczach. Tak złej passy trener Nawałka jeszcze w Górniku nie miał. Seria tym bardziej przykra, że w Zabrzu mówi się o europejskich pucharach.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]