Przegląd Sportowy: Zahorski za Milika. Kto zastąpi Nakoulmę?

Zimą Górnik Zabrze szukał następcy sprzedanego do Bayeru Leverkusen Arkadiusza Milika. Ireneusz Jeleń nie był zainteresowany ofertą, a z Marcinem Robakiem nie udało się dojść do porozumienia.
W końcu postawiono na dobrze znanego w Zabrzu Tomasza Zahorskiego. To on ma wypełnić lukę po zdolnym 19-latku. Największym problemem ostatnich dwóch miesięcy był brak Prejuce Nakoulmy, który promował się, grając w Pucharze Narodów Afryki. Może się okazać, że trener w ogóle nie będzie mógł skorzystać z usług tego zawodnika. Piłkarz z Burkina Faso ma ofertę z Rubina Kazań, interesuje się nim również Terek Grozny, a najnowsze informacje mówią o zainteresowaniu Kubania Krasnodar. A jeśli Prejuce odejdzie, będzie kłopot na lewym skrzydle Górnika. Mógłby tam występować Mariusz Magiera, ale doznał kontuzji i w pierwszych meczach na pewno nie zagra. W sparingach Górnik szlifował nową strategię. Trener chce ciężar finalizowania akcji ofensywnych rozłożyć na większą liczbę zawodników. Nauka szła opornie. W trzech pierwszych spotkaniach w Turcji zabrzanie nie strzelili gola.

Przybyli:
Mateusz Słodowy (Victoria Zizkov – 44 tys. zł), Grzegorz Bonin (Pogoń Szczecin), Bartosz Kopacz (Zawisza Bydgoszcz, powrót z wypożyczenia), Sergei Mosnikov (Pogoń Szczecin), Tomasz Zahorski (Jagiellonia Białystok).

Odeszli:
Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen – 12,7 mln zł), Błażej Telichowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michał Jonczyk (Widzew Łódź), Maciej Bębenek (Sandecja Nowy Sącz), Michał Bedronka (szuka klubu).

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online