Arkadiusz Milik odkryciem roku wg "Piłki Nożnej"

Robert Lewandowski został uznany najlepszym piłkarzem minionego roku w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Gala tygodnika odbyła się w sobotni wieczór w Warszawie. Trenerem roku został Waldemar Fornalik, a za największe odkrycie uznano Arkadiusza Milika, byłego już piłkarza Górnika Zabrze.
Młodego snajpera nie było na gali, ponieważ w sobotę jego Bayer Leverkusen rozgrywał mecz ligowy. W jego imieniu nagrodę odebrał więc Marek Wleciałowski, asystent selekcjonera Waldemara Fornalika. - Nagroda jest tym cenniejsza, ponieważ Arek miał naprawdę bardzo dobrych rywali. Jego prawdziwa walka trwa jednak w Bundeslidze, a nagrodą będą częstsze występy - powiedział.

Po Polakach przyszedł czas na obcokrajowców, którzy na co dzień biegają po boiskach naszej rodzimej Ekstraklasy. Nominowani zostali pomocnik Górnika Prejuce Nakoulma, Abdou Razack Traore (jesienią Lechia Gdańsk) i Danijel Ljuboja. Organizatorzy przed ogłoszeniem wyniku podkreślali, że rywalizacja w tym roku była bardzo wyrównana a wybór był wyjątkowo trudny. Ostatecznie najlepszy okazał się Serb, broniący barw Legii Warszawa.

Laureaci plebiscyty tygodnika "Piłka Nożna":

Piłkarz roku 2012 - Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
Trener roku 2012 - Waldemar Fornalik (reprezentacja Polski)
Obcokrajowiec roku 2012 - Danijel Ljuboja (Legia Warszawa)
Odkrycie roku 2012 - Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen)
Ligowiec roku 2012 - Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)
Pierwszoligowiec roku 2012 - Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże)
Drużyna roku 2012 - reprezentacja Polski do lat 17 (brąz ME).

źródło: Onet.pl / Piłka NożnaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online