Rubin Kazań daje 1,5 mln euro za Nakoulmę?

Niedzielny finał Pucharu Narodów Afryki w Johannesburgu przyniósł sukces Nigerii, która pokonała Burkina Faso 1:0. W zespole pokonanych bardzo dobry mecz rozegrał Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze. Rychły transfer "Prezesa" nieunikniony?
Faworytem finału, także z racji zdecydowanie większych tradycji piłkarskich, była Nigeria. Nigeryjczycy szybciej opanowali nerwy i to oni częściej atakowali. Stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji strzeleckich, ale prowadzenie objęli dopiero na kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Strzelec gola Sunday Mba popisał się przy okazji nienaganną techniką.
Po przerwie ekipa Burkina Faso ruszyła do zdecydowanych ataków. Co innego zresztą miała do wyboru? W tym czasie parokrotnie umiejętnościami błysnął Nakoulma, z pewnością jeden z najaktywniejszych i najgroźniejszych graczy swojej drużyny. Nigeryjczycy obronili prowadzenie, a kilka ich kontrataków mogło przesądzić o wyższym zwycięstwie.
Czy świetne występy Nakoulmy przyspieszą jego odejście z Górnika? Komentator Eurosportu podczas transmisji finału kilkakrotnie wspominał o coraz większym zainteresowaniu piłkarzem klubów z Ukrainy i Rosji, m.in. Rubina Kazań.
Według nieoficjalnych informacji do Górnika wpłynęła oferta z Rubina, oferującego za Nakoulmę 1,5 mln euro.

źródło: Gazeta Wyborcza / Sport.Onet.pl