Plus dwa

Górnik do tej pory rozegrał w Turcji trzy mecze sparingowe, a dziś wieczorem ta liczba zostanie powiększona o dwa kolejne.
O 13:30 czasu polskiego zabrzanie zagrają z mołdawską drużyną FK Tyraspol, która po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w swojej lidze. Dwie godziny później podopieczni Adama Nawałki spotkają się na boisku z gruzińskim zespołem Metalurg Rustawi. To siódma drużyna tamtejszej ligi. W barwach Górnika pierwszy raz podczas tureckiego zgrupowania wyjdzie na boisko Łukasz Skorupski, który był na zgrupowaniu reprezentacji w Hiszpanii. Nie wyjdzie na boisko Toni Markić. 22-letni Serb nie przekonał do siebie trenera Górnika i opuścił już zgrupowanie. Nie ma też w Turcji Sergieja Mosznikowa. W tym wypadku powód absencji jest inny. Estończyk dostał powołanie na mecz swojej reprezentacji, który zagra dziś towarzysko ze Szkocją. W wypadku Mosznikowa na rękę poszła zabrzanom estońska federacja, która pozwoliła piłkarzowi przylecieć prosto do Szkocji na sam mecz, by jak najdłużej mógł trenować z nowym klubem.
Dziś przekonamy się, jak Adam Nawałka podzielił kadrę, jednak można założyć, że niezależnie od tego, kto na boisko wyjdzie, trener będzie oczekiwał skuteczniejszej gry niż w poprzednich meczach. Zabrzanie do tej pory nie strzelili w Turcji gola. Odnotujmy, że wczoraj kompleksowe badania przeszedł w Zabrzu kontuzjowany w Turcji Mariusz Magiera. Jeszcze w poniedziałek dochodziły z Roosevelta sygnały, że piłkarz będzie odpoczywał od futbolu ponad dwa miesiące. Wczorajsze wieści były dla niego zdecydowanie bardziej pozytywne. - Badanie wykazało niestabilności w stawie kolanowym, ścięgna jednak nie ucierpiały. Brałem pod uwagę dużo gorszy scenariusz, ale wszystko wskazuje na to, że do treningów wrócę za cztery tygodnie. Początek rundy stracę, ale jest ona długa i wierzę, że jeszcze pomogę drużynie walczyć o ligowe podium - mówi Magiera.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]