Transfer Nakoulmy dopiero latem

Górnik Zabrze ma swojego przedstawiciela w półfinale Pucharu Narodów Afryki. Szansa na to, że Prejuce Nakoulma odejdzie z Górnika zimą jest jednak bliska zeru.
Burkina Faso w środę zagra z Ghaną o prawo gry w finale Pucharu Narodów Afryki, co oznacza, że Prejuce Nakoluma nie doleci na zgrupowanie zabrzan do Turcji. - Założenie było takie, że "Prezes" poleci do Turcji w wypadku odpadnięcia jego reprezentacji w fazie grupowej. Teraz nie ma to większego sensu. Byłby tam może dwa dni - mówi prezes Górnika, Artur Jankowski.

Drugi w historii

W ekstraklasie - poza Nakoulmą - nie ma dziś zagranicznego piłkarza, który może zagrać na tak wysokim szczeblu międzynarodowych rozgrywek. Puchar Narodów, to po mistrzostwach Europy i Copa America trzeci najważniejszy turniej kontynentalny na świecie. Burkina Faso jest już w półfinale, czyli przed „Prezesem” i jego kolegami jeszcze dwa mecze do rozegrania. Po raz drugi w historii piłkarz z polskiej ligi zaszedł tak daleko w tychże rozgrywkach. W 2004 roku w półfinale, a następnie w meczu o brązowy medal, wystąpił Emmanuel Ekwueme.„ Tolek” był wówczas piłkarzem Wisły Płock. Finał był o krok, bowiem Nigeria przegrała półfinał po rzutach karnych z Tunezją. Ekwueme grał w obu decydujących meczach i jest do dziś jedynym medalistą PNA grającym w polskim klubie.

Zagra czy nie?

Przed półfinałowym starciem z Ghaną, w którym „Ogiery” na pewno nie będą faworytem, pojawia się pytanie, czy „Prezes” wyjdzie w pierwszej jedenastce, lub też będzie pierwszym zmiennikiem w zespole Paula Puta. Po tym, co pokazał w starciu przeciwko Togo, nie ma wątpliwości, że zasługuje na grę od pierwszej minuty. - Słusznie, że Nakoulma pojawił się na boisku. Wyraźnie rozruszał naszą grę, a Outarra nadawał się do zmiany – skomentowano postawę piłkarza Górnika na portalu internetowym lefaso.net.
„Prezes” zastąpił na boisku wspomnianego Issoufa Ouatarrę. To piłkarz bułgarskiego Czornomorca Burgas, dla którego występ z Togo był pierwszym podczas turnieju. Dodajmy od razu, niezbyt udanym. Na jego tle Nakoulma zaprezentował się zdecydowanie lepiej, co daje nadzieję, że w środę zagra od pierwszej minuty. - Oczywiście, że bardzo byśmy chcieli. To prestiż również dla Górnika. Oglądałem niedzielny ćwierćfinał. Zagrał świetnie i nie ukrywamy, że na takiego Nakoulmę czekamy w kraju – dodaje prezes Górnika.

Tylko zachód

Pytanie, czy ewentualny kolejny dobry występ, a może nawet medal zdobyty przez Burkina Faso, pomogą dobrze „sprzedać” Nakoulmę do zagranicznego klubu? - Tej zimy pewnie już nic się nie wydarzy. Na zachód piłkarza transferować już nie można, a tylko ten kierunek interesuje Nakoulmę. Bez jego woli transfer jest nierealny, choć nie wykluczam, że mogłyby pojawić się jeszcze propozycje ze wschodu. Odmawiał im latem i nie jest zainteresowany teraz – przyznaje prezes Jankowski.
- Myślę, że jest to inwestycja, która zaprocentuje w letnim „okienku” transferowym. Jego nazwisko może trafić do kilku notesów. Jeżeli będzie miał dobrą wiosnę, wtedy transfer będzie bardzo prawdopodobny. Z naszego punktu widzenia na pewno jest potrzebny drużynie. Odejście jednej zimy Milika i Nakoulmy bardzo osłabiłoby siłę rażenia Górnika, co widzimy podczas zgrupowania w Turcji. Wierzę, że dodając Nakoulmę do składu, który mamy, nasza gra ofensywna będzie nieporównywalnie skuteczniejsza – kończy prezes zabrzan.
Pytanie, w jakiej dyspozycji Nakoulma będzie po turnieju dziś pozostaje bez odpowiedzi. Faktem jest, że straci niemal cały okres przygotowawczy, bowiem z zespołem będzie trenował tylko w ostatnim tygodniu przed meczem z Piastem. Rok temu Burkina Faso odpadło w fazie grupowej i „Prezes” zdążył dolecieć na część zgrupowania. Rundę świetnie zaczął, ale jej kolejną fazę miał nieco słabszą. Górnik ligę inauguruje 25 lutego meczem z Piastem Gliwice przy Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]