Tomasz Zahorski za Arkadiusza Milika

Kibice Górnika Zabrze nie chcą Tomasza Zahorskiego. Sztab szkoleniowy jest jednak zdecydowany na powrót piłkarza, choć były reprezentant Polski w minionym roku nie poradził sobie ani w Duisburgu, ani w Jagiellonii Białystok.
Już tylko jakiś kataklizm, czytaj kontuzja, mógłby przeszkodzić w podpisaniu przez Tomasza Zahorskiego półrocznej umowy z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Trener Adam Nawałka uznał, że warto dać piłkarzowi szansę. Oczywiście szkoleniowiec zdaje sobie sprawę z tego, że Zahorski nie da tej jakości w grze, którą gwarantował Milik, ale Górnik nie ma pieniędzy na kupowanie gwiazd (2,6 mln euro za transfer Milika poszło na spłatę zadłużenia). Poza tym za byłym reprezentantem przemawia to, że już z Nawałką pracował. Łatwiej będzie mu pojąć pewne niuanse taktyczne i szybciej dopasuje się do sposobu gry zespołu. - Tomek jest chimeryczny, strzela mało goli, ale chyba warto zaryzykować - komentuje posunięcie trenera Stanisław Oślizło, były piłkarz Górnika a obecnie doradca zarządu. - Górnik z piłkarzy, którzy nie potrafią się odnaleźć w innych klubach, wydobywa to, co w nich najlepsze. Świat usłyszał o Niedzielanie, Sikorskim czy Nakoulmie dopiero, gdy pojawili się przy Roosevelta. Tomkiem też się zachwycaliśmy. W sezonie 2007/08 strzelił 10 goli i pojechał na EURO - przypomina Oślizło.
Niestety, od tamtego czasu kariera Zahorskiego toczy się po równi pochyłej. Wyleciał z kadry, w lidze grał przeciętnie, a na stadionie w Zabrzu niemal po każdym meczu słyszał gwizdy. A przecież w trakcie kolejnych okresów przygotowawczych napastnik wygrywał rywalizację na najlepszego zawodnika. Kiedy przychodziła liga, spalał się psychicznie. Z Górnika Zabrze odszedł w grudniu 2011 roku. Fiaskiem zakończyła się półroczna przygoda z Duisburgiem. Jesień w Jagiellonii też nie była udana.
Tomasz Zahorski od Arkadiusza Milika lepiej gra głową. W pozostałych elementach odstaje. Potrafi grać tyłem do bramki, ale nie ma czucia i tej dokładności podania, przez co zwalnia grę. - Kiwnąć rywala też nie potrafi - ocenia Oślizło. - Cała nadzieja w tym, że Górnik Zabrze przez ostatni rok do perfekcji doprowadził schematy gry, więc Tomek będzie dostawał dużo piłek z boku i może się rozstrzela - podsumowuje legendarny obrońca zabrzan.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]