Milik: Chcę być pierwszoplanową postacią w Leverkusen

Arkadiusz Milik pożegnał się w piątek z kibicami Górnika. Podczas spotkania z fanami najpierw odpowiadał na pytania, a później długo rozdawał autografy. W Zabrzu czują, że stracili zawodnika, o którym być może będzie mówić piłkarska Europa. A sam Milik tryskał pewnością siebie.
Arkadiusz Milik przyniósł nawet ze sobą koszulkę Bayeru Leverkusen. Zapowiedział jednak, że prawdziwym marzeniem będzie gra w Manchesterze United. Na razie chce zostać pierwszoplanową postacią Bayeru. I to już wiosną. Poniżej przedstawiamy, jak wyglądała jego rozmowa z kibicami.

To na pewno dobry moment, by wyjeżdżać za granicę?
Arkadiusz Milik: Tak, nie widzę powodu, dla którego miałoby być inaczej. Chcę grać o jak najwyższe cele, w jednej z najsilniejszych lig na świecie i na dodatek w bardzo mocnej drużynie. Trzeba sięgać wyżej i nie obawiam się, że coś pójdzie nie tak. Jestem optymistą.

Gdybyś został w klubie, być może w przyszłym sezonie grałbyś w europejskich pucharach, w dodatku na nowym stadionie.
Arkadiusz Milik: Oczywiście, jesień mieliśmy bardzo udaną. Jestem przekonany, że po moim odejściu cele Górnika się nie zmienią i zespół nadal będzie walczył o udział w europejskich pucharach. A szansę na grę w Lidze Mistrzów będę miał w Bayerze Leverkusen.

Trener Adam Nawałka nie jest zadowolony z twojej decyzji. Wolałby, żebyś w Górniku został na dłużej.
- Mówił o tym publicznie, zresztą powtórzył mi to w rozmowie w cztery oczy. Koledzy z Górnika też nie byli specjalnie zadowoleni, bo chcą walczyć w przyszłym sezonie o podium. Z drugiej strony pieniądze, które klub dostał za mój transfer, mogą pomóc przy opłaceniu wszelkich należności.

Uda się od razu przebić w Bayerze?
- Wiadomo, początki są trudne, ale nie boję się. Muszę tylko poprawić język niemiecki. Sebastian Boenisch zapewnił mnie, że pomoże mi się tam zaaklimatyzować. Jeszcze wiosną chciałbym się pokazać z dobrej strony, strzelić kilka goli i przedstawić się kibicom. A w następnym sezonie być już pierwszoplanową postacią w Leverkusen.

Kimś takim w Górniku uczynił cię Adam Nawałka.
- Bardzo wiele mu zawdzięczam. To jedna z najważniejszych osób, które pojawiły się w moim piłkarskim życiu. Nigdy też nie zapomnę, że zdecydowanie na mnie postawił, gdy inni powoli już skreślali. Wspierał mnie w trudnych momentach, ze zrozumieniem traktował zniżki formy. Częściowo udało mi się odpłacić mu za to wszystko dobrą grą jesienią.

Stałeś się jednym z najlepiej opłacanych polskich zawodników.
- Ale nie chodzi o pieniądze. Teraz liczy się dla mnie głównie możliwość gry w mocnym, świetnie zorganizowanym europejskim klubie. W Leverkusen co rok walczy się o Ligę Mistrzów, ciągle mierzy się z silnymi rywalami. To ważniejsze niż kasa. A przy tym mam szansę, żeby samemu stać się lepszym piłkarzem. Muszę poprawić choćby prawą nogę.

Wkrótce w barwach Bayeru wrócisz na Roosevelta.
- Oby. W moim kontrakcie jest klauzula, która pozwala Górnikowi na zorganizowanie towarzyskiego spotkania z Bayerem. Z kibicami pożegnam się więc także na boisku. A przyszłość? Zależy tylko ode mnie. Mam wiele planów. Najbliższe to zaistnieć w Bundeslidze i pojechać z reprezentacją na mistrzostwa świata w Brazylii. A kiedyś powalczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. I zagrać w Manchesterze United.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]