Rudi Voeller: Milik to największy talent w Polsce

Działacze Bayeru Leverkusen wiążą ogromne nadzieje z pozyskaniem Arkadiusza Milika. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy, który kilka dni temu podpisał z niemieckim klubem pięcioletni kontrakt, zachwycił zwłaszcza odpowiedzialnego za transfery Aptekarzy Rudiego Voellera. - Milik to największy talent ze wszystkich polskich piłkarzy - mówi o reprezentancie Polski były wybitny napastnik niemieckiej kadry. 

Choć do pozostałych piłkarzy drużyny z Leverkusen były snajper Górnika Zabrze dołączy dopiero na początku stycznia, Voeller już dziś nie może nachwalić się Milika. - To wspaniale, że mogliśmy pozyskać go już zimą i będzie miał szansę pokazania się na najbliższym zgrupowaniu - podkreśla Voeller w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Express".

Na łamach lokalnych mediów Niemiec odkrywa także kulisy sprowadzenia bramkostrzelnego Polaka do drużyny wicelidera Bundesligi. Okazuje się, że ogromną rolę w trakcie transferowych negocjacji odegrali także rodzice zawodnika, którzy razem z nim pofatygowali się do Leverkusen na spotkanie z szefami Bayeru.

- Wszystko udało się zorganizować bardzo szybko. Na pierwsze rozmowy Arek przyjechał razem z rodzicami. Milik świetnie gra głową, jest bardzo szybki i ma doskonale ułożoną lewą stopę - wylicza zalety Polaka jeden z najważniejszych działaczy Bayeru.

Sprowadzony za 2,6 mln euro napastnik biało-czerwonych od 3 do 12 stycznia będzie na zgrupowaniu Bayeru w portugalskim Lagos. Z pewnością nie jest na straconej pozycji w walce o miejsce w podstawowym składzie drużyny. Choć trudno wyobrazić sobie zespół Samiego Hyypii bez najlepszego strzelca ligi niemieckiej Stefana Kiesslinga, fiński szkoleniowiec na pewno da Milikowi szansę w wiosennych meczach.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]