Ukraińcy kuszą Łukasza Skorupskiego

Łukasz Skorupski może odejść zimą. Bramkarzem Górnika Zabrze poważnie interesuje się Metalist Charków - pisze "Przegląd Sportowy".
Wysłannicy ukraińskiego klubu byli na ostatnim meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków (3:1), w którym Skorupski popisał się fantastyczną, siatkarską interwencją po strzale Daniela Sikorskiego. - W siatkówkę nigdy nie grałem, ale ta sytuacja wymagała rzutu rodem z tej właśnie dyscypliny - wyjaśniał później Łukasz Skorupski.
Kapitalna parada potwierdziła atuty 21-latka. Wysłannicy Metalista doskonale je zresztą znają, bo od dłuższego czasu monitorują postępy bramkarza. Jesienią byli na kilku wyjazdowych spotkaniach zabrzańskiej drużyny. Górnik otrzymał nawet kilka zapytań o wartość Łukasza Skorupskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że wyjściowa cena wynosi 1,5 miliona euro. Nic się więc nie zmieniło, bo latem, kiedy bramkarz został wystawiony na transferową listę, przy jego nazwisku widniała identyczna kwota. Wówczas jednak nikt nie chciał zapłacić takich pieniędzy. Parma szybko straciłam zainteresowanie, angielskie kluby też nie podjęły rozmów, a niemiecki Hoffenheim dawał 700 tys. euro.
Obecnie Górnik Zabrze ma jednak mocniejszą pozycję w negocjacjach. Choćby dlatego, że Skorupski został powołany do reprezentacji na najbliższe spotkanie z Macedonią. To druga nominacja do kadry, ale za pierwszym razem zawodnik przesiedział mecz z RPA na ławce rezerwowych. Przy Roosevelta przekonują, że teraz będzie inaczej. W Zabrzu liczą na to, że piłkarz zagra choć 45 minut.
Skorupski ma się od kogo dowiedzieć szczegółów na temat Metalista i ligi ukraińskiej. Piłkarzem Metalista w latach 2006-2009 był obrońca Górnika Seweryn Gancarczyk (wcześniej grał w innych ukraińskich klubach: Wołyniu Łuck i Arsenale Kijów). W defensywie zabrzan występuje ponadto Ukrainiec Oleksandr Szeweluchin.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]