Nawałka: Musimy zagrać lepiej niż z Wisłą

Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka uważa, że jego piłkarze chcąc w sobotę wygrać u siebie ligowy mecz z Lechią Gdańsk muszą zagrać jeszcze lepiej niż tydzień wcześniej w Krakowie, gdzie pokonali Wisłę 3:1.
„Prowadzona przez świetnego fachowca, jakim jest Bogusław Kaczmarek, Lechia gra coraz lepiej, ma kreatywnych zawodników. Musimy być bardzo czujni i przystąpić do spotkania z odpowiednim nastawieniem. Wierzymy w swoje umiejętności i chcemy zgarnąć trzy punkty" - powiedział Nawałka podczas konferencji prasowej.

Górnik w poprzednim meczu bezbramkowo zremisował u siebie z Pogonią Szczecin. Szkoleniowiec gospodarzy miał po tym pojedynku sporo pretensji do swoich graczy. „Musimy się zrehabilitować po tamtym spotkaniu. W sobotę kończymy rundę jesienną przed własną publicznością. Chcemy, aby to pożegnanie z kibicami wypadło godnie" - zadeklarował kapitan zabrzan Adam Danch.

W opinii szkoleniowca drużyna wygrywając z Wisłą wyszła już z krótkiego impasu.
„Spodziewałem się takiego "dołka", bo gramy jesienią praktycznie jedną jedenastką, co daje do myślenia na przyszłość. Bardzo chętnie wpuszczam na boisko młodych piłkarzy, jednak oni nie są jeszcze gotowi, by grać od początku meczu, czy wziąć ciężar gry na siebie" – wyjaśnił Nawałka.

Przyznał, że dobra dyspozycja zespołu prezentowana w pierwszej rundzie sezonu (4. miejsce, 25 punktów) nie jest dla niego niespodzianką. „Warunkiem postępu jest ciągłość pracy, a ja z tymi piłkarzami jestem od trzech lat. I wiem, że w drużynie są jeszcze rezerwy. Moim zadaniem jest je wydobyć" – powiedział zabrzański szkoleniowiec.

Jego podopieczni z racji ataku zimy trenowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią, bo trawiastego nie udało się odpowiednio przygotować. „Nie ma co narzekać. To my musimy się dostosować do warunków pogodowych, a nie one do nas" – zakończył Nawałka.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]