Forum
 

Mielcarski: Gra Górnika jest już coraz bardziej czytelna

- Zabrzanie już od 2-3 tygodni nie grają tak efektownie. Może trzeba trochę "pomieszać" w składzie? Gra Górnika jest już coraz bardziej czytelna - twierdzi Grzegorz Mielcarski, były napastnik "Trójkolorowych".
Czy to początek jakiegoś dołku? - zastanawiali się wszyscy po meczu z Zagłębiem Lubin. - Górnik jak na naszą ligę i tak był najbardziej przewidywalną drużyną. Taki mecz, w którym nie wychodzi praktycznie nic, zawsze się w rundzie zdarzy. Faktem jednak jest, że zabrzanie od 2-3 tygodni nie grają już tak efektownie. Może trzeba trochę "pomieszać" w składzie? Ich gra jest coraz bardziej czytelna. Nie ma w lidze drużyny, która od pierwszej kolejki grałaby niezmienionym składem, z jedną-dwiema korektami. Taki mecz może być dla piłkarzy i trenera niezłą lekcją - uważa Mielcarski.
Piotr Rocki, który był w niedzielę na trybunach przy Roosevelta, wyciąga szersze wnioski. - To jeszcze nie jest drużyna, która będzie wygrywać co tydzień. Były oczywiste, że Milik po takiej "górce" i zamieszaniu wokół siebie może mieć słabszy okres. Rywale go pilnują, bez dynamiki niewiele zrobi. Kluczem niepowodzenia była jednak gra drugiej linii. Lubin to kolejny zespół, który zastosował broń Górnika. Pressing, gra agresywna i szybko wyprowadzane kontrataki. Jak Górnik fizycznie nie będzie wyglądał świetnie, to jego filozofia gry ma niewielką szansę na sukces - twierdzi.
Z innej strony na sprawę patrzy Marcin Adamski, były reprezentant Polski. - W tej kolejce przegrały Legia i Górnik. Wystarczyło, że rywale "siedli" na faworytów, a ci już mieli kłopot. Generalnie liga jest słaba, a czołówka nie ma takiej klasy, by umiejętnościami zdominować mecz. Niewiele trzeba, by odebrać rywalom ich największe argumenty - kończy były gracz Rapidu Wiedeń.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online