Górnik zatrzyma gwiazdy, by powalczyć o czołowe miejsca?

W piątek przy Roosevelta aż roiło się od przedstawicieli zachodnich klubów. Nie trudno było zgadnąć, kogo przyjechali oglądać. Większość obserwowało Arkadiusza Milika, ale ten zimą raczej z Zabrza nie odejdzie.
Najbardziej zainteresowane pozyskaniem Milika są kluby Bundesligi. Najwięcej mówi się o Borussii Dortmund, ale to nie ekipa Juergena Kloppa, przynajmniej na razie, wydaje się najbardziej zdeterminowana do pozyskania napastnika. Listę otwiera VfB Stuttgart, Bayer Leverkusen i Hoffenheim.
Inny piłkarz Górnika - Prejuce Nakoulma - również budzi zainteresowanie w Niemczech. Freiburg, jak informuje "Sport", tylko czeka na rozpoczęcie zimowego okienka transferowego, by złożyć ofertę za "Prezesa". Co więcej, zamierzają zaoferować za zawodnika tyle, ile Górnik chce - 1,25 mln euro.
Czy więc zimą przy Roosevelta będzie wielka wyprzedaż? Nie. Działacze planują sprzedać tylko jednego zawodnika. Będzie to najprawdopodobniej Nakoulma, który nie ukrywa, że w Zabrzu robi się po mało "za ciasno". Działacze nie planują sprzedawać innych czołowych zawodników.
Pieniądze z tego transferu załatałyby dziurę w budżecie i pozwoliły na przetrwanie klubu do lata. Oznaczałoby to również, że Górnik mógłby powalczyć w lidze o najwyższe cele. A to mogłoby ściągnąć do klubu nowych inwestorów. Być może już zimą... Nieoficjalnie mówi się, że klub ma już dwie firmy, zainteresowane wykupieniem praw do nazwy nowego stadionu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]