Trener BVB Jurgen Klopp rozłożył Arkadiusza Milika na czynniki pierwsze

Informacje o zainteresowaniu Borussii Dortmund napastnikiem Górnika Zabrze Arkadiuszem Milikiem brzmią coraz poważniej.
Osiemnastolatek Górnika jest pod baczną obserwacją wielu zachodnich klubów. Spekulowano, że podglądają go kluby włoskie (Udinese), czy angielskie (Fulham, Liverpool). "Bild" przekonuje natomiast, że Milika chce mistrz Niemiec Borussia Dortmund. Młody napastnik miałby szansę stać się czwartym Polakiem w składzie BVB.
Informację tę potwierdza trener Artur Płatek, który zna się z trenerem Borussii Jurgenem Kloppem. - Ludzie z Borussii dokładnie penetrują każdą ligę. Gdy z Tomkiem Wałdochem ściągaliśmy Milika do Zabrza, miał 16 lat i już wtedy Jurgen Klopp wiedział o nim wszystko. Miał go rozłożonego na czynniki pierwsze. Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale mam kontakty, ciągle gdzieś jeżdżę i kiedyś właśnie Klopp pytał mnie, kto jest godny polecenia z Polski. Podałem mu nazwiska Rafała Wolskiego, Michała Efira i paru innych, których chciałem ściągnąć podczas pracy w Pogoni. I potem skauci jeżdżą, oglądają. Gdzie Arek trafi, to już jego sprawa. BVB na pewno jest w gronie klubów, które go obserwują. Czy złożono jakąś ofertę, tego nie wiem. Moim zdaniem to byłby dla niego dobry kierunek, pod warunkiem, że jeszcze pół roku zostałby w Polsce - przekonuje Płatek w rozmowie z 2x45.com.pl.
Milik strzelił w tym sezonie 6 goli dla Górnika. Zadebiutował też w seniorskiej reprezentacji Polski.

źródło: Gazeta Wyborcza / 2x45.com.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]