Król asyst gotowy do gry

Mariusz Magiera jest gotowy do gry i będzie rywalizował o miejsce w meczowej "18" Górnika Zabrze.
Przy Roosevelta lewy obrońca nazywany jest królem asyst. W poprzednim sezonie miał ich 9. Po dwie w meczach z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Lechią Gdańsk, po jednej w spotkaniach z Cracovią, Polonią Warszawa, Jagiellonią Białystok, Wisłą Kraków i Zagłębiem Lubin. Koledzy zamienili na bramki jego dwie centry z rogu, dwie z rzutu wolnego, trzy dośrodkowania i dwa krótkie podania.
Mariusz Magiera w tym sezonie jeszcze nie zagrał, bo zmagał się z urazem pęknięcia kości piszczelowej. Po powrocie do zajęć musiał stopniowo zwiększać obciążenia. Dopiero w ostatnich kilku tygodniach sprawy nabrały przyspieszenia. Zawodnik zagrał już nawet w meczu rezerw i zaliczył asystę. Miał też wystąpić w spotkaniu Młodej Ekstraklasy Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze, ale zostało ono odwołane. Niemniej, jak powiedział nam trener Adam Nawałka, już nic nie stoi na przeszkodzie, by Mariusz walczył o miejsce w meczowej „18". - Nigdy tak długiej przerwy nie miałem - przyznaje piłkarz, którego problemem jest teraz złapanie meczowego rytmu.
Zapowiada się zatem ciekawa rywalizacja między Mariuszem Magierą a Sewerynem Gancarczykiem. O tym ostatnim mówi się, że ma dobrze ułożoną nogę, ale jego konkurent też ma sporo zalet.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]