Górnik faworytem derbów wg byłych piłkarzy obydwu klubów

Przed Wielkimi Derbami Górnego Śląska byli piłkarze obydwu klubów za faworyta uznają Górnik Zabrze. Oto, jak oceniają poszczególne formacje. 

BRAMKARZE: Józef Wandzik, były golkiper Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze - RUCH 6, GÓRNIK 7

- Obydwaj bramkarze prezentują podobne umiejętności, ale Skorupski jest minimalnie lepszy. Pesković dobrze gra na linii bramkowej, a atutami zabrzanina są dobre warunki fizyczne, młodość i odwaga. Dobrze potrafią się również ustawić, odpowiednio wyczuć intencje strzelca. Skorupski miał wpadkę w tym sezonie w meczu z Legią Warszawa, ale oślepiło go wtedy słońce. Każdemu bramkarzowi zdarzają się takie klopsy. Na pewno to nie przypadek, że został powołany na zgrupowanie kadry. To utalentowany zawodnik i dlatego selekcjoner uważnie go obserwuje.

OBROŃCY: Zygmunt Anczok, były defensor Górnika Zabrze - RUCH 5, GÓRNIK 6

- Górnik Zabrze i Ruch Chorzów nie mają linii obronnych z górnej półki. W Zabrzu nie podobają mi się boczni obrońcy. Za często dają się ogrywać. Solidniejsze wrażenie robi para stoperów, która nie tylko znakomicie asekuruje, ale i świetnie ze sobą współpracuje. Adam Danch może jednak grać jeszcze lepiej. W Ruchu Chorzów lepszy powinien być Maciek Sadlok. Ale on z psychologicznego punktu widzenia zrobił krok do tyłu. Wrócił z lepszego świata do punktu wyjścia, więc w sercu jakaś igiełka jest.

POMOCNICY: Dariusz Koseła, były pomocnik Górnika Zabrze - RUCH 6, GÓRNIK 8

- Linia pomocy Górnika Zabrze jest teraz zdecydowanie lepsza. Ruch Chorzów w tamtym sezonie miał Strakę, ale on doznał kontuzji, stracił formę i teraz nie gra. Niebiescy zostali więc z doświadczonym Marcinem Malinowskim i nie schodzącym poniżej pewnego poziomu Markiem Zieńczukiem. Ale ci dwaj wypadają blado na tle górników - Olka Kwieka, Bartka Iwana, czy Mariusza Przybylskiego. Ten ostatni jest niewidoczny, ale pożyteczny z racji dużej liczby przechwytów i umiejętności rozpoczęcia akcji ofensywnej prostopadłym podaniem. To jak gra teraz Górnik Zabrze było ćwiczone przez lata. Wysoki pressing i cała koncepcja nie wzięły się znikąd. Do tego w gazie jest Nakoulma. Przyczepić się można tylko do Pawła Olkowskiego, który robi dużo dobrego, ale szwankuje u niego skuteczność i ostatnie podanie.

NAPASTNICY: Eugeniusz Lerch, były snajper Ruchu Chorzów – RUCH 7, GÓRNIK 8

- Gdyby w derbach mógł zagrać Arkadiusz Piech, zabrzanie nie mieli by przewagi w tej formacji. Prawdopodobnie wystąpi Andrzej Niedzielan. Na niego można bardziej liczyć niż na Grzegorza Kuświka. Andrej Niedzielan w poprzedniej kolejce w meczu z Polonią Warszawa nie wykorzystał znakomitej sytuacji. Jest jednak wciąż szybki i stać go na zdobywanie bramek. Będzie współpracował z przodu z Maciejem Jankowskim, który w rundzie jesiennej już się przebudził. Dwójka Arkadiusz Milik – Nakoulma prezentuje się jednak lepiej. Nastolatek z Zabrza ma świetnie warunki fizyczne. Jest bardzo groźny przy pojedynkach główkowych i dysponuje silnym uderzeniem. Trudno będzie go upilnować, podobnie jak piłkarza z Burkina Faso.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online