Milik będzie wart trzy miliony euro?

Sprzedawać już zimą, a może jeszcze poczekać? Jaką taktykę przyjmie Górnik Zabrze, gdy bogatsze kluby zgłoszą się po Arkadiusza Milika?
18-latek z Tychów to objawienie rundy jesiennej Ekstraklasy. "Sport" zastanawia się czy Milik powinien zmienić już klub w przerwie zimowej. Andrzej Iwan, były reprezentant Polski i mistrz kraju w barwach Górnika uważa, że to zły pomysł. - Milik za rok będzie jeszcze lepszy, więc tylko dla niego na nowy stadion może dodatkowo przychodzić kilka tysięcy ludzi, bo kibice kochają wschodzące gwiazdy. Za dużo w Zabrzu wykonano pracy by zbudować tak fajną drużynę, by w połowie drogi wyrywać z niej tak ważne ogniwo - mówi.

Jerzy Dudek - bramkarz, który w wieku 23 lat zamienił Sokół Tychy na Feyenoord Rotterdam twierdzi, że napastnik powinien zmienić klub już teraz tylko przy założeniu, że w Zabrzu jest mu "za ciasno". - Robert Lewandowski, do którego Arek jest porównywany, wyjechał mając 22 lata, czyli był cztery lata starszy niż dziś Milik. W tym wieku to cała wieczność, a Robert przez rok grał niewiele. Zmiana otoczenia, nauka języka, ogromna konkurencja - to zjawiska dla polskiego piłkarza zupełnie obce - dodaje były bramkarz reprezentacji Polski.

Podobnego zdania jest Antoni Piechniczek. - Zgadzam się, że w obecnych czasach, kiedy jest już oferta, to trzeba się zastanowić, bo drugiej może nie być. Ale nie w tym wypadku. Milik za rok-dwa powinien mieć na koncie 30-40 goli w lidze i może jakiś wymierny sukces z drużyną. Będzie wart nie milion, a trzy miliony euro - podkreśla były selekcjoner reprezentacji.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online