Nawałka: W naszej grze jest automatyzm

Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka miał 24 godziny na przygotowanie kadrowiczów do meczu z Koroną Kielce.
Wszystko dlatego, że mecz Polska – Anglia (1:1) został przełożony z wtorku na środę i trzej reprezentanci – Arkadiusz Milik, Łukasz Skorupski i Adam Danch – pojawili się dopiero na czwartkowych zajęciach.
Jak wielkim problemem dla Górnika Zabrze może być to, że najważniejsi zawodnicy praktycznie nie przygotowywali się do spotkania z Koroną Kielce? – Żadnego kłopotu nie będzie. W naszej grze jest automatyzm – wyjaśnia trener Adam Nawałka. – Nie zamierzam narzekać, że moi podopieczni są w kadrze. Przecież to zaszczyt, a nie problem. W związku z przesunięciem spotkania reprezentacji lekko zmodyfikowaliśmy plan i tyle. Jeśli pojawiają się czynniki niezależne od nas, reagujemy, ale i też zachowujemy spokój. Wczoraj Milik, Skorupski i Danch, oprócz normalnych zajęć, analizowali ostatni mecz z Podbeskidziem – dodał trener.
Zapewnienia szkoleniowca to jedno, a fakty z przeszłości, to drugie. Życie pokazało, że reprezentacyjna przerwa zwykle źle wpływa na Górnika. Kadrowicze wyrwani z klubowego reżimu treningowego w pierwszym spotkaniu po pauzie mają kłopoty. – Moi piłkarze są na tyle świadomi, że zdają sobie sprawę, iż na starciu z Anglią świat się nie kończy – komentuje Adam Nawałka.

Magia kadry
– Już po otrzymaniu powołań chłopcy grali z Podbeskidziem Bielsko-Biała i sami mówili, że najpierw muszą rozegrać fantastyczny mecz w lidze, a potem pomyślą o kadrze. Teraz muszą myśleć o tym, żeby znów nam zafundować świetne zawody w lidze, bo tylko wtedy przyjdzie do nich następne powołanie. Zresztą to jest tak, że gdy ktoś poczuje, co znaczy gra w reprezentacji, gdy dotknie tego, jego motywacja automatycznie rośnie. Myślę, że powołania są sygnałem dla pozostałych, że warto pracować, bo może przyjść nagroda. Całe szczęście, że we wtorek wrócił ze zgrupowania reprezentacji Prejuce Nakoulma. W dodatku zawodnik jest pozytywnie nastawiony, gdyż drużyna Burkina Faso wywalczyła awans do Pucharu Narodów Afryki – kończy Adam Nawałka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]