Kwiek: Ostrożnie w roli faworyta

W opinii pomocnika Górnika Zabrze Aleksandra Kwieka śląski zespół jest faworytem piątkowego meczu u siebie z Koroną Kielce, ale nie może to wpłynąć na podejście zabrzan do spotkania.
Górnik w tym sezonie jeszcze nie przegrał, a na własnym stadionie ostatni raz zanotował porażkę 4 grudnia 2011, ze Śląskiem Wrocław 0:2.
- Zajmujemy trzecie miejsce w tabeli i jesteśmy faworytem. To jednak może być złudne, bo Korona gra coraz lepiej. Musimy być w pełni gotowi i skoncentrowani – powiedział Kwiek podczas środowej konferencji prasowej.
W przygotowaniach zabrzan do meczu nie uczestniczyli trzej kadrowicze – bramkarz Łukasz Skorupski, obrońca Adam Danch i napastnik Arkadiusz Milik – przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Od wtorku jest za to z zespołem napastnik Burkina Faso Prejuce Nakoulma, który wrócił do Zabrza po wywalczeniu ze swoją reprezentacją awansu do turnieju finałowego Pucharu Narodów Afryki.
- Trenował normalnie w środę, jest pełen optymizmu, a my cieszymy się razem z nim. Co do nieobecnej trójki, to chyba każdy klubowy trener chciałby mieć takie problemy – żartował drugi szkoleniowiec zabrzan Bogdan Zając.
Piłkarze Górnika trenowali w środę o nietypowej porze, wczesnym popołudniem. Wszystko przez transmisję meczu Polska – Anglia. Trener Adam Nawałka chciał umożliwić wszystkim jej obejrzenie.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]