Górnik chce zatrzymać kluczowych zawodników

Działacze Górnika Zabrze rozmawiają z Aleksandrem Kwiekiem i Krzysztofem Mączyńskim na temat przedłużenia kontraktów.
W obu przypadkach w rachubę wchodzi opcja dwa plus jeden. Kwiek i Mączyński mają umowy ważne do 30 czerwca 2013 roku. Po podpisaniu nowych byliby zawodnikami Górnika do 30 czerwca 2014 roku. W jednym i drugim kontrakcie byłaby zawarta klauzula o prolongacie na sezon 2014/15. 
- Negocjacje rozpoczynamy teraz, bo nie chcemy niczego zostawiać na ostatni moment - wyjaśnia dyrektor klubu Krzysztof Maj. - Już nieraz przekonaliśmy się, że na sześć miesięcy przed wygaśnięciem kontraktu trudno rozmawiać z piłkarzem o nowej umowie. Dlatego sprawę Olka i Krzysztofa rozpoczynamy wcześniej. Chcielibyśmy w listopadzie, najpóźniej w grudniu zamknąć temat. Oczywiście te rozmowy nie są łatwe, bo wiadomo, jakie są możliwości Górnika. Niemniej walczymy i staramy się zatrzymać najważniejszych graczy.
Kwiek jeszcze zimą tego roku chciał odejść z Zabrza. Interesowała się nim Lechia. Były też oferty z lig zagranicznych, między innymi ze Szkocji. Nikt jednak nie był skłonny zapłacić 100 tys. euro odstępnego. Piłkarz nie zraził się takim obrotem sprawy. Już wiosną zadeklarował, że może grać w Zabrzu nawet do końca kariery. W wywiadzie, jakiego udzielił nam niedawno, powtórzył te słowa. Kwiek jest bardzo ważnym ogniwem w zespole Adama Nawałki. To lider i mózg drużyny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]