Andrzej Iwan: Pobyt w kadrze dodaje pewności siebie

Górnik Zabrze jest w takim "gazie", że najchętniej rozgrywałby mecze co tydzień. Teraz zabrzan czeka jednak przerwa. Tym razem jednak to nie ona jest problemem, a wyjazd czterech kluczowych graczy.
Choć na zgrupowania różnych reprezentacji więcej piłkarzy wyjechało z Legii Warszawa czy Ruchu Chorzów, ale to zespół z Roosevelta stracił na jakiś czas najważniejsze ogniwa. Na ile będzie to stanowić problem? - Nie powinno się to odbić na grze Górnika. To już dobrze funkcjonująca maszyna, w której każdy wie, co ma robić. Tydzień bez tej czwórki nie powinien sprawić problemu Adamowi Nawałce. Może za to sprawdzić dublerów - wskazuje Andrzej Iwan, dawna gwiazda zabrzan.
- Waldek Fornalik ma podobny styl pracy, co Adam Nawałka. Piłkarze będą trenować z najlepszymi polskimi zawodnikami. W meczu z Anglią raczej nie zagrają, ewentualnie wyjdą na boisko w piątek przeciwko RPA. Zachowają więc tygodniowy cykl meczowy, a do Zabrza powinni wrócić mocniejsi psychicznie. Z doświadczenia wiem, że sam pobyt w kadrze dodaje pewności siebie, spokoju i wiary we własne umiejętności. To przekłada się też na zespół. Adaś Danch to już doświadczony ligowiec, a Łukaszowi Skorupskiemu i Arkowi Milikowi na pewno nie zaszkodzą wspólne treningi z Lewandowskim czy Piszczkiem - dodaje Iwan.
Większą zagadkę będzie stanowić dyspozycja Prejuce Nakoulmy, który poleciał na mecz reprezentacji Burkina Faso. - Jeżeli wróci zdrowy, to nie widzę problemu. Odzyskał świeżość, dynamikę i pewność siebie. Pewnym problemem faktycznie może być długa podróż "Prezesa", ale pewnie nie wraca na dzień przed meczem ligowym - twierdzi były napastnik i ma rację, bo Nakoulma ma być w Zabrzu już we wtorek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]