Milik - najmłodszy lider w Europie

Oto idzie młode i do tego polskie. Arkadiusz Milik jest w tym momencie najmłodszym liderem klasyfikacji strzelców w Europie.
Z jednej strony to tylko statystyczna ciekawostka, do której wiele osób z pewnością nie przywiąże wielkiej wagi. Wiadomo bowiem, że to dopiero początek sezonu i wszystko jeszcze może się zmienić. Być może napastnik Górnika nie trafi do siatki przez następne dziesięć kolejek i szybko słuch o nim zaginie. Tego mu oczywiście nie życzymy. Wiadomo też, że nasza ekstraklasa, delikatnie mówiąc, potęgą nie jest i pięć goli w siedmiu meczach nie zrobi na nikim wrażenia.
Patrząc jednak z innej perspektywy, to bardzo dla nas pozytywna wiadomość. Różne powody są tego, że polska młodzież nareszcie pokazuje się (i do z dobrej strony) w rodzimej lidze, ale jeśli w końcu ma gdzie prezentować swoje umiejętności, to szybko dostrzeże ją także Europa.
Poza tym, tak zwyczajnie po ludzku, miło jest przeglądać sytuację w innych ligach i stwierdzić: o proszę, czymś się jednak wyróżniamy.
Świeżo upieczony reprezentant Polski ma dopiero 18 lat (swoją drogą, o nim w końcu możemy powiedzieć że jest młody). Piłkarzy z tego przedziału wiekowego, czyli nastolatków w czołówkach klasyfikacji strzelców prawie nie ma w ogóle. Przejrzeliśmy sytuację w europejskich rozgrywkach, głównie tych, które grają systemem jesień - wiosna i mają rozegrane kilka lub kilkanaście kolejek. Milik jest obecnie najmłodszym liderem klasyfikacji strzelców, jest także najskuteczniejszym w europejskich ligach zawodowych 18-latkiem. Inny nastolatek szaleje w Danii. Rok starszy od Polaka Duńczyk Andreas Cornelius (rocznik 1993) z FC Kopenhaga po dwunastu kolejkach ma na koncie dziesięć goli i wyścigu po koronę tamtejszego króla strzelców zajmuje drugie miejsce.
Potem są już 20-latkowie i nieco starsi, ale to już jednak nie ta kategoria. Jedynka z przodu robi swoje, zdecydowanie bardziej działa na wyobraźnię. A już w parze jedynką na liście strzelców wygląda naprawdę świetnie. I oby tak dalej.

źródło: Wirtualna PolskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]