Super Express: Arkadiusz Milik gotowy na Anglię

Jeśli Arkadiusz Milik dalej będzie się rozwijał w takim tempie, to szybciej niż można było przypuszczać zagrozi pozycji Roberta Lewandowskiego. Teraz w ataku kadry jest "Lewy", a potem długo, długo nikt. Nazywany nowym Lubańskim 18-latek z Zabrza szybko skraca jednak dystans. 

Wspaniały występ z Podbeskidziem i dwie cudowne bramki sprawiły, że o Miliku znów jest głośno. Mecz w Bielsku-Białej obserwował Marek Wleciałowski, asystent selekcjonera Waldemara Fornalika, więc młody zabrzanin może być pewny powołania na RPA i Anglię w miejsce chorego Marka Saganowskiego.

Piłkarz, który urodził się tego samego dnia co Włodzimierz Lubański (28 lutego), może być w niedalekiej przyszłości poważ-ną konkurencją dla Roberta Lewandowskiego. Zresztą swojego pierwszego ligowego gola Milik zdobył prawie dwa lata szybciej niż napastnik Borussii Dortmund (Milik miał 18 lat i 33 dni, a "Lewy" 19 lat i 352 dni).

- Widziałem fragmenty meczów Milika, słyszałem też o jego popisie w Bielsku. Bardzo dobrze, że tacy piłkarze się pojawiają, bo mogą być przyszłością naszej piłki - mówi wspomniany Lubański. - A czy jest już gotowy na Anglię? Powiem tak: idealną okazją, aby to sprawdzić, jest mecz z RPA. Można mu dać szansę i zobaczyć, jak się spisuje w międzynarodowej piłce, gdzie tempo gry jest jednak zupełnie inne niż w naszej lidze - ocenia najlepszy strzelec w historii Górnika i reprezentacji Polski.

Dzięki dwóm bramkom w ostatnim meczu Milik został samodzielnym liderem strzelców z pięcioma trafieniami na koncie. Przed sezonem założył sobie zdobycie określonej liczby goli, ale nie chce zdradzić liczby, żeby nie zapeszyć. Na razie poprawił już rezultat z poprzedniego, debiutanckiego sezonu, w którym w 24 meczach zdobył 4 bramki.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]