Górnik z szacunkiem przed meczem z mistrzem

Piłkarze Górnika Zabrze z respektem dla rywala przystąpią do niedzielnego meczu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. "To mistrz Polski - co więcej można dodać. Ale my chcemy zawsze wygrywać" - zadeklarował stoper Górnika Oleksandr Szeweluchin.
W ostatniej kolejne Ukrainiec strzelił na wyjeździe gola liderowi tabeli Widzewowi Łódź (1:1). „Ja tam nie liczę, ile bramek zdobywam. Chodzi przecież o to, żeby wygrać mecz" - powiedział zawodnik.
Do ubiegłosezonowej wysokiej formy nie doszedł jeszcze reprezentant Burkina Faso napastnik Prejuce Nakoulma. „Wiadomo, że jego przygotowania w klubie były zaburzone przez występy w kadrze. Realizował indywidualny tok zajęć, jest do dyspozycji. Przyzwyczaił wszystkich do kapitalnych akcji, strzelanych goli. Ale też i rywale bardziej teraz go pilnują" - tłumaczył napastnika trener zabrzańskich bramkarzy Jarosław Tkocz.
Górnik na własnym stadionie ostatnio przegrał w 16. kolejce poprzedniego sezonu. 4 grudnia 2011 zabrzanie musieli uznać wyższość... Śląska Wrocław - 0:2.
„Zdajemy sobie sprawę z klasy rywala. Czeka nas naprawdę ciężkie zadanie, żeby w niedzielę wywalczyć trzy punkty. Ale przez tydzień zajmujemy się analizą gry Śląska, znamy jego słabe i mocne strony. Postaramy się tę wiedzę wykorzystać" - zakończył Jarosław Tkocz.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]