Mielcarski: Górnik jest chwalony, ale musi zacząć wygrywać

Piątą kolejkę zakończy mecz drużyn niepokonanych w tym sezonie.
Kiedy w 1996 roku po kilkunastoletniej przerwie Widzew sięgnął po mistrzostwo Polski, nie przegrał w sezonie żadnego meczu. Takiego początku, jaki obecnie jest udziałem kolejnego pokolenia łódzkich graczy, wtedy jednak nie miał, bo na pierwsze cztery meczem trzy wygrał i raz zremisował. Z... Górnikiem w Zabrzu. 

To już... było
Obecna passa łodzian to największa niespodzianka początku sezonu. Cztery mecze, cztery wygrane... - Najbardziej zaimponowali mi w ostatnim meczu z Lubinem, choć pierwsza prawdziwą przeprawą będzie dla Widzewa mecz z Górnikiem. Jeżeli sobie poradzą, to znaczy, że faktycznie są mocni - uważa Grzegorz Mielcarski, który jest w gronie licznych komentatorów ligi, którym bardziej podoba się gra Górnika, choć ma on aż sześć punktów mniej niż Widzew. - Górnik miał trzy wyjazdy, w tym na Jagiellonię i Lecha, a u siebie grał z Legią. Fakt, że wszyscy rywale zabrzan przed meczami z nimi wygrywali mecz za meczem ma swoją wymowę. Na Górnika pomysłu nie znaleźli. To jednak już... było. W poniedziałek boisko pokaże, kto na ten moment jest mocniejszy - dodaje Mielcarski.
Łodzianie, pytanie o chwalonego Górnika, mówią krótko: - To nie są słowa wypowiadane na wyrost, bo Górnik faktycznie gra dobrą piłkę. Nam jednak takie komentarze nie przeszkadzają. Robimy swoje świadomi, że mnóstwo jest jeszcze do poprawy - mówi trener Radosław Mroczkowski, a Maciej Mielcarz dodaje: - Takie korespondencyjne pojedynki nie mają znaczenia, skoro za kilka godzin wyjdziemy na boisko. Tam wszyscy zobaczą, kto na dziś jest lepszy.

Zagadka Górnika
Mielcarz kilka razy przeciwko Górnikowi już grał i generalnie wygrywał. Najlepiej z graczy Górnika zna oczywiście Przemysława Oziębałę, który w Łodzi spędził ponad cztery lata, by dwa miesiące temu przenieść siędo Zabrza. Czy dziś zagra od pierwszej minuty? To jedna z "zagadek" składu Górnika. Prejuce Nakoulma ostatnio nie zachwycał, a w meczu z Legią został zmieniony przez Oziębałę. Ten ostatni zdobył po kilkunastu minutach gola. Warto przypomnieć, że Górnik ściągnął Oziębałę przekonany, że "Prezes" z Zabrza odejdzie. Gracz Widzewa miał wypełnić po nim lukę na boisku. - Nie wiem, kto zagra, choć znam ich obu. "Prezes" jest lepszy technicznie i bardziej kreatywny. Przemek to typ szybkościowca. Mieszkaliśmy razem w pokoju, ale pewnie sentymentów na boisku nie będzie.
Ta dwójka to nie jedyni ekswidzewiacy w zabrzańskich barwach. Swego czasu 1,5 roku grał w Łodzi Bartosz Iwan. Dawno to było, bo w latach 2005-06. Epizod, o którym pewnie najwierniejsi kibice Widzewa też mogą nie pamiętać, zaliczył też w tym klubie Maciej Bębenek. Przed laty zagrał dwa niepełne mecze w tym klubie. Bębenek dziś jest daleko od wyjściowego składu Górnika.

Trzy przegrane Nawałki
Iwan? Na razie gra regularnie i zbiera dobre oceny, ale też pierwszy raz tej jesieni Adam Nawałka będzie miał do dyspozycji trójkę środkowych pomocników Kwiek-Przybylski-Mączyński. Ktoś z tej czwórki, wliczając w to Iwana, musi siąść na ławce.
- Górnik jest chwalony, ale musi zacząć wygrywać, jeżeli faktycznie chce walczyć o górną część tabeli. Za 2-3 tygodnie nikt o stylu nie będzie pamiętał, jeżeli nie pójdą za tym wyniki - dodaje Mielcarski. Dzisiejszy mecz na pewno ma znaczenie dla Adama Nawałki, który jako trener Górnika przegrywał na Widzewie trzy razy do zera. Zdobywał punkty w Warszawie, Krakowie, Chorzowie czy Wrocławiu, a na stadionie klubu, który do mocarzy ligi nie należy, na razie żadnego. - Na trzech wyjazdach pokazaliśmy, że gramy zawsze o wygraną i chcemy narzucić nasze warunki gry. Teraz będzie podobnie - twierdzi kapitan zabrzan, Adam Danch. - Teraz zgramy z liderem, a za tydzień z mistrzem. Kalendarz jest taki, że co mecz, to ktoś z czuba, więc jesteśmy już przyzwyczajeni. A Widzew? Pocieszylibyśmy się tam w końcu z gola i punktów - kończy Danch.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]