Trener bramkarzy: Treningi zadecydują

Łukasz Skorupski słabo bronił w meczu z Legią. Czy z Widzewem między słupkami stanie Norbert Witkowski? Rozmowa z Jarosławem Tkoczem, trenerem bramkarzy Górnika Zabrze. 

Zapytam wprost: czy Łukasz Skorupski straci miejsce w bramce Górnika na rzecz Norberta Witkowskiego?
- Rzeczywiście mecz z Legią Łukaszowi nie wyszedł, ale o tym, kto będzie bronił w kolejnym spotkaniu z Widzewem przekonamy się dopiero za kilka dni.

Co się może do tego czasu wydarzyć?
- Będziemy trenować. I właśnie na treningach trzeba będzie bacznie Łukasza obserwować, przekonamy się jak reaguje na wpadkę, która mu się przydarzyła. Czy idzie myślami do przodu, czy też przeżywa i rozpamiętuje mecz z Legią. Ten drugi wariant byłby oczywiście gorszy.

A nie przyszło panu do głowy, że niedzielne spotkanie było np. wynikiem takiego stresu, jaki może mieć źródło w niedawnym, równie słabym, występie Skorupskiego w reprezentacji młodzieżowej. Myślę oczywiście o czterech golach strzelonych mu przez Rosjan.
- Chyba jednak nie wiązałbym tych wydarzeń ze sobą. Analizowaliśmy zresztą także to spotkanie i kolejne, z Portugalią. Nie, na mecz z Legią nie miało to wpływu...

Kto w Górniku podejmie ostateczną decyzję przed kolejnym meczem?
- Jak zawsze będzie to Adam Nawałka. Siądziemy, porozmawiamy, opiszę mu formę i zaangażowanie w zajęcia każdego z bramkarzy, mogę przedstawić własną sugestię, ale to trener postawi kropkę nad i.

Kiedy to się stanie?
- Zazwyczaj skład jedenastki odczytywany jest na przedmeczowej odprawie. Ale nie ma co ukrywać, że bramkarzowi daje się wcześniej mniej lub bardziej wyraźne sygnały, żeby mógł się w głowie do takiego występu przygotować.

Jakie znaczenie dla Skorupskiego może mieć to, że mecz z Legią zakończył się remisem?
- Całkiem spore. Można powiedzieć, że chłopaki uratowali mu tyłek (śmiech).

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]