Lubański: Coś jest nie tak. Z ligą, nie z Górnikiem

Włodzimierz Lubański, była gwiazda Górnika Zabrze: - Górnik ciągle się osłabia i wciąż jest wysoko, więc coś jest nie tak. Z ligą, nie z Górnikiem. 

Górnik może wygrać z Legią?

Włodzimierz Lubański: - Może, bo tym meczom zawsze towarzyszyła specjalna atmosfera. Zaangażowanie było dużo wyższe. Poza tym Górnik gra teraz niezłą piłkę, więc jest groźny. Dodatkowo - mecz odbędzie się w Zabrzu. Trzeba też jednak sobie otwarcie powiedzieć, że Legia jest obecnie drużyną lepszą od Górnika. Przynajmniej w teorii.

Górnik systematycznie jest osłabiany, ale eksperci mówią, że gra obecnie najlepszą piłkę w Polsce.

- Powiedziałbym, że Górnik gra poprawnie. Duży wpływ na to, co dzieje się z tym zespołem, ma trener Adam Nawałka. On bardzo dobrze przygotował tę drużynę. Taka boiskowa solidność i dobra organizacja gry to największe atuty zabrzańskiej ekipy. Okazuje się, że na naszą ligę to wystarczy.

Rozumiem, że chciał pan powiedzieć, że siła Górnika świadczy o słabości ekstraklasy.

- O czymś świadczy. Pewnie o tym, o czym pan mówi. Skoro Górnik ciągle się osłabia i wciąż jest wysoko, więc coś jest nie tak. Z ligą, nie z Górnikiem, bo tam wszystko robione jest jak należy.

W Zabrzu gra Arkadiusz Milik. Już porównuje się go do pana.

- Widziałem go ostatnio w meczu młodzieżówki z Portugalią. Szczerze? Niczym specjalnym się nie wyróżnił. Wiem, że dużo się o nim mówi, że jest uważany za wielki talent, ale na boisku tego nie potwierdził. Nie w tamtym spotkaniu. W ogóle nie miałem wrażenia, że patrzę na nastoletnią gwiazdę. Ale jeśli ma to coś, to dajmy mu trochę czasu.

Stanisław Oślizło powiedział nam niedawno, że Lubański został wielkim piłkarzem, bo poświęcił najlepsze lata swojego życia piłce i oparł się pokusom. Drugiego takiego w Górniku nie widział.

- Recepta dla Milika jest więc bardzo prosta, bo oczywiście słowa Staszka są prawdziwe.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]