Nawałka: Ciągle coś dokładamy

Adam Nawałka, trener Górnika: - Nie da się od razu wypracować systemu organizacji gry ofensywnej i defensywnej, nie da się ot tak wyuczyć pewnych automatyzmów w grze. Odkąd jestem w Górniku, ciągle coś dokładamy i robimy kolejne kroczki do przodu. 

Legia na fali, Górnik chwalony przez ekspertów. Szykuje nam się w niedzielę wielki mecz.

- Na pewno. W naszym przypadku chodzi o to, żeby nie dać się uwieść nastrojowi chwili. Nie możemy w niedzielę grać czegoś, co nie jest zgodne z naszymi założeniami. Musi być dyscyplina.

Górnik gra najlepszą obecnie piłkę w Polsce?

- To jest właśnie ten nastrój chwili. Mam duży szacunek do moich zawodników za jakość pracy, zaangażowanie, bo dzięki temu wykonaliśmy ostatnio bardzo duży skok jakościowy. Od razu trzeba jednak dodać, że jeszcze wiele przed nami. W tym zespole widzę rezerwy.

Siłą pańskiego zespołu jest to, że doprowadziliście pewien system gry niemal do perfekcji.

- Pracujemy nad nim od dawna. Etapami. Nie da się od razu wypracować systemu organizacji gry ofensywnej i defensywnej, nie da się ot tak wyuczyć pewnych automatyzmów w grze. Odkąd jestem w Górniku, ciągle coś dokładamy i robimy kolejne kroczki do przodu.

Został choćby Nakoulma, który jednak z powodu wyjazdów na różne testy i ostatnie zgrupowanie kadry Burkina Faso ma pewnie zaległości.

- W przypadku Prejuce jest tak, że nie możemy położyć większego nacisku na motorykę, bo zatracilibyśmy jego naturalne cechy, choćby niesamowitą szybkość. Ale nie tylko dlatego nie można mówić o wielkich zaległościach.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]