Górnik z Legią zagra o trzy punkty

Niedzielny mecz z Legią będzie pierwszym, jaki w tym sezonie piłkarze Górnika Zabrze rozegrają na własnym, przebudowywanym stadionie. "Legia to obecnie najlepszy zespół w Polsce, ale my zagramy o trzy punkty" - zadeklarował zabrzański obrońca Michał Bemben.
Od piątku z kolegami przygotowuje się, po powrocie ze zgrupowania kadry Burkina Faso, napastnik Prejuce Nakoulma. "Jest zdrowy i gotowy do gry" - zadeklarował drugi trener zabrzan Bogdan Zając.
Nakoulma miał latem zostać sprzedany do zagranicznego klubu. Nawet pożegnał się z zawodnikami i kibicami podczas jednego ze sparingów. Ostatecznie pozostał w Górniku. Zabrzanie wykupili swojego najskuteczniejszego piłkarza w poprzednim sezonie z Bogdanki Łęczna (był wypożyczony).
Piłkarze trenera Adama Nawałki dopiero 5 września dowiedzieli się, że będą mogli grać u siebie. Wcześniej do rozgrywek zgłoszono stadion w Sosnowcu i Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN dopiero po oględzinach stanu prac budowlanych wyraziła zgodę na grę w Zabrzu.
Na trybunie - podobnie jak w poprzednim sezonie - będzie mogło zasiąść trzy tysiące kibiców. "Dużo o tym rozmawialiśmy. Oczywiście cieszymy się, że zostajemy w Zabrzu. Kibice na pewno też. To dodatkowy bodziec, by w niedzielę punkty zostały tutaj" - dodał Bemben.
"Zapowiada się ciekawe spotkanie, bo Legia to przecież główny kandydat do zdobycia tytułu mistrzowskiego, który w pechowy sposób pożegnał się z europejskimi rozgrywkami. My staraliśmy się reprezentacyjną przerwę w lidze jak najlepiej wykorzystać na przygotowania" - stwierdził Bogdan Zając.
Legia jest po trzech kolejkach liderem tabeli ekstraklasy z kompletem punktów. Zespół z Zabrza, grający dotąd na wyjazdach, ma na koncie wygraną i dwa remisy.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]