Forum
 

Allianz Arena w Zabrzu?

Czy nowy stadion w Zabrzu zyska sponsora i będzie miał nową nazwę? Pierwsze przymiarki już są.
Trwa budowa stadionu w Zabrzu. Obiekt ma być gotowy już w kwietniu przyszłego roku. Miasto ponosi gigantyczne nakłady na budowę, sam pierwszy etap inwestycji ma pochłonąć około 200 milionów złotych. Nic dziwnego, że wzorem innych gmin Zabrze planuje poszukiwanie sponsora, który w zamian za swoje miejsce na szyldzie i powierzchnie reklamowe wyłoży sporą gotówkę.
- To będzie musiało być przeprowadzane na drodze publicznego przetargu. Zastanawiamy się, czy zrobić to już niebawem czy po zakończeniu inwestycji - mówi wiceprezydent miasta Krzysztof Lewandowski. - Sondujemy temat, prowadzone są też wstępne rozmowy z Allianz w tej sprawie - przyznaje wiceprezydent miasta.
Allianz Polska to były główny właściciel klubu, wciąż posiadający pakiet akcji Górnika. Logo firmy ubezpieczeniowej nadal widnieje w najbardziej widocznym miejscu koszulek piłkarzy Górnika.
Odkąd Allianz został właścicielem klubu, mniej lub bardziej oficjalnie, pojawiały się informacje na temat udziału potentata ubezpieczeniowego w nowej nazwie obiektu. Jest bardzo prawdopodobne, że w Zabrzu będziemy mieli Allianz Arena lub na przykład Allianz Górnik Arena.
Allianz Arena to nazwa stadionu w Monachium, jednego z najsłynniejszych piłkarskich obiektów na świecie. Tam Allianz podpisał umowę, w której zobowiązał się w zamian za miejsce w szyldzie płacić spore pieniądze przez 30 lat. Nieoficjalnie mówi się, że ta suma to 6 milionów euro rocznie.
Kwota, jaką potencjalny sponsor będzie musiał wyłożyć za zakup miejsca w nazwie obiektu w Zabrzu, nie jest na razie oszacowana. Na pewno jednak właściciele nie mogą liczyć na tak dobre pieniądze, jakie dostały miasta, które niedawno organizowały Euro. Nowoczesny stadion w Gdańsku nosi nazwę PGE Arena Gdańsk. Za prawo do nazwy stadionu PGE Polska przez cztery lata ma zapłacić w sumie 35 milionów złotych. Te pieniądze pokryją część kosztów użytkowania stadionu, które według władz Gdańska mają sięgnąć około 10-12 milionów zł rocznie.
Z kolei Legia Warszawa podpisała trzyletnią umowę z firmą PepsiCo. Nowy stadion nazywa się Pepsi Arena, a klub ma na tym zarabiać około 6 milionów złotych rocznie. Firma uzyskała też powierzchnię reklamową na samym stadionie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online