Forum
 

Iwan: Dziękujemy za wsparcie licznej grupie naszych fanów

Bartosz Iwan uważa, że remis z Lechem Poznań to dobry wynik, ale czuje niedosyt, że nie udało się wygrać z "Kolejorzem".
» Kibice Górnika powinni się cieszyć z wywalczonego przez was punktu?
Bartosz Iwan: - Myślę, że tak. Zdobyliśmy punkt na bardzo trudnym terenie, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o zgarnięcie pełnej puli. 

» Trener Adam Nawałka podkreślał, że zależało wam na zwycięstwie. Rzeczywiście wyszliście na boisko z takim nastawieniem?
- Chcieliśmy wygrać i z taką myślą jechaliśmy do Poznania. Niestety, nie udało się. Znamy jednak powiedzenie: "Jak nie możesz meczu wygrać, to go nie przegraj", dlatego cieszymy się z tego punktu. Ważne, że zagraliśmy na zero z tyłu. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, byliśmy drużyną odrobinę lepszą. Zabrakło kropki nad "i".

» Zanotowaliście chyba niezły start tego sezonu?
- Tak, zgromadziliśmy pięć punktów, a przypomnę tylko, że wszystkie mecze graliśmy na wyjeździe. To napawa optymizmem. Szkoda meczu w Białymstoku, bo gdybyśmy tam wygrali, remis z Lechem miałby zupełnie inny smak.

» Na trybunach było ciekawiej niż na boisku?
- Fajnie, że mecz oglądało tak wielu widzów. Kibice udowodnili, że policja nie jest najważniejsza. Dziękujemy za wsparcie licznej grupie naszych fanów, którzy tu przybyli. O to chodzi, by stadiony się wypełniały, nawet gdy mecz nie obfituje w wiele sytuacji.

» Lech chyba nie zaskoczył zbyt dobrą grą? Myśleliście, że ten mecz będzie trudniejszy?
- Powiem szczerze, że spodziewałem się nieco więcej po Lechu, bo świetnie się zaprezentował w meczu otwarcia sezonu przeciw Ruchowi Chorzów. Później wywiózł trzy punkty z bardzo trudnego terenu w Warszawie. Spodziewaliśmy się dobrej gry ze strony gospodarzy, a tymczasem to my byliśmy trochę odrobinę lepsi.

» Dobrze rozpracowaliście Lecha. Pressing z waszej strony dał wymierne rezultaty.
- Taki mieliśmy pomysł. Trenerzy nakreślili nam założenia, żeby "siąść" na zespole gospodarzy, narzucić swoje warunki gry i nie dać rywalom rozwinąć skrzydeł. Co prawda nie udało nam się strzelić gola, lecz w dużej mierze nasz plan wypalił.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online