Milik: Cieszę się z gola z wolnego. Treningi popłacają

Dobry mecz w Białymstoku. Niestety, jak zwykle zepsuty przez sędziego Marcina Borskiego. Arbiter z Warszawy pokazał wczoraj dwie czerwone kartki.
Po wygranej przed tygodniem w wyjazdowych derbach z Piastem Gliwice piłkarze Górnika zapowiadali, że do Białegostoku jadą po kolejną wygraną. I faktycznie, zabrzanie od początku atakowali i starali się o gola. Blisko jego zdobycia byli Bartosz Iwan czy Arkadiusz Milik, ale Łukasz Skowron nie dał się zaskoczyć. W końcu goście trafili z wolnego. Były piłkarz Górnika Michał Pazdan sfaulował przed polem karnym aktywnego Prejuce Nakoulmę, a kapitalnym uderzeniem z ponad dwudziestu metrów popisał się Milik kompletnie zaskakując bramkarza Jagi. Dla młodego napastnika było to już drugie trafienie w tym sezonie. - Cieszę się z gola z wolnego. Treningi popłacają - nie krył zadowolenia piłkarz.

Radość gości nie trwała długo. Kilkadziesiąt sekund po zdobytej bramce doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Krzysztof Mączyński sfaulował Tomasza Bandrowskiego, a ku zaskoczeniu wielu arbiter Marcin Borski, mimo protestów zabrzan, pokazał czerwoną kartkę pomocnikowi Górnika.

Grająca w przewadze Jaga atakowała, ale o bramki gospodarzom było ciężko. W końcu do siatki trafił najlepszy wczoraj w białostockiej ekipie Maciej Makuszewski. Szybki skrzydłowy jeszcze kilka razy mocno uderzał na bramkę jedenastki z Zabrza, ale już bez efektu.

W samej końcówce siły się wyrównały, bo z boiska za faul taktyczny na "Prezesie" Nakoulmie wyleciał Rafał Grzyb. Białostocczanie stracili wczoraj też Ugochukwu Ukaha, który w swoim debiucie w nowym klubie złamał rękę i szybko musiał opuścić boisko.
- Prawie całą drugą połowę graliśmy z przewagą jednego zawodnika, stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, ale niestety nie udało się zdobyć zwycięskiego gola. Szkoda. Górnik jest jednak wymagającym rywalem - komentował po spotkaniu Makuszewski.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]