Pożeganie Nakoulmy?

Czy dziś w Białymstoku z polskimi boiskami pożegna się Prejuce Nakoulma?
Mariusz Magiera, Aleksander Kwiek - ta dwójka podstawowych piłkarzy Górnika nie zagrała z powodu kontuzji w Gliwicach. Na Roosevelta po cichu liczono, że drugi z nich dojdzie do siebie i na mecz z Jagiellonią będzie gotowy. Nic z tego. Co więcej, w środę wypadł Adamowi Nawałce kolejny piłkarz, który gry w Białymstoku mógł być pewny. W Zabrzu został Paweł Olkowski. - Naciągnąłem więzadło krzyżowe. Brzmi groźnie, ale uraz poważny nie jest. Mam nadzieję, że skończy się tylko na krótkiej przerwie. O grze z "Jagą" nie było jednak mowy - mówi Olkowski, który tylko w pierwszym meczu zdążył zagrać na prawej pomocy i lewej obronie. Kto dziś zajmie jego miejsce? Do osiemnastki, która wczoraj rano pojechała do Białegostoku za Olkowskiego wskoczył Maciej Bębenek, sprowadzony dwa lata temu do Zabrza przede wszystkim jako prawy pomocnik. Czy dostanie swoją szansę? Bębenek to jeden z największych pechowców ligi. Przez wspomniane dwa sezony zagrał raptem kilka spotkań, za to kilkanaście miesięcy leczył dwie bardzo poważne kontuzje. Poza tym Nawałka ma doświadczonego Marcina Wodeckiego, na skraju boiska moze zagrać Arkadiusz Milik, a w odwodzie jest młodziutki Konrad Nowak, też radzący sobie w bocznych strefach boiska.
Ten ostatni wariant jest mało prawdopodobny, ale już zmienianie się pozycjami w trójkącie Nakoulma-Milik-Oziębała trzeba traktować jako realny scenariusz na dzisiejszy wieczór. To trio powinno zresztą decydować o postawie Górnika w ofensywie. Czy ostatni raz? Jeżeli Prejuce Nakoulma jeszcze w tym "okienku" transferowym odejdzie z Zabrza, będzie to oznaczało, że gra dziś ostatni mecz w barwach 14-krotnego mistrza Polski i pewnie ostatni na polskich boiskach. Kolejna kolejka będzie rozegrana już we wrześniu, czyli po zamknięciu okresu transferowego, a z informacji "Sportu" wynika, że w ostatnich dniach pytań ze strony menedżerów o "Prezes" zdecydowanie przybyło i jego transfer z Zabrza stał się ponownie realny.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]