Transfer Łukasza Skorupskiego coraz mniej realny

Transfer Łukasza Skorupskiego, który miał przynieść zysk Górnikowi Zabrze przekraczający milion euro, jest coraz mniej realny.
W tej sytuacji, aby utrzymać finansową płynność, odżywa temat sprzedaży Pawła Olkowskiego. W klubie sugerują, że takie rozwiązanie jest możliwe, bo oferty dla tego zawodnika by się znalazły. Trener Adam Nawałka nie zgadza się jednak na taką zamianę, bo to zaburzyłoby mu koncepcję budowy zespołu. Szkoleniowiec podkreśla, że mając na względzie kondycję klubu, zgodził się miesiąc temu na odejście Prejuce Nakoulmy i Skorupskiego.
Przygotował się już nawet na grę bez tych piłkarzy. - Odejście Olkowskiego było możliwe miesiąc temu, kiedy można było ściągnąć na jego miejsce Mateusza Słodowego z Victorii Żiżkow - mówi jeden ze szkoleniowców. - Teraz dla Pawła nie ma już alternatywy. Inna sprawa, że on nigdzie nie zamierza odchodzić. Działaczom Górnika, którzy ze zdaniem Nawałki muszą się liczyć, pozostaje więc tylko mieć nadzieję na to, że w końcu znajdzie się jakiś kontrahent dla Skorupskiego. W tym przypadku jest 100-procentowe zabezpieczenie, bo jego następcą miałby zostać Norbert Witkowski, a w odwodzie pozostaje też Mateusz Sławik. Poza tym trenerzy planowali sprowadzenie Wojciecha Skaby, który siedzi na ławce w Legii. Wiele jednak wskazuje na to, że Skorupski jesienią nadal będzie zawodnikiem Górnika.
Był on co prawda obserwowany przez liczne grono skautów, jego menedżer otrzymał też wiele zapytań (zwłaszcza z klubów Bundesligi), ale nikt nie zdecydował się na to, by wyłożyć 1,5 miliona euro. - Sprawa jest ciągle otwarta - mówi agent gracza Kazimierz Fliśnik, ale to już chyba tylko urzędowy optymizm.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]