Gancarczyk na rok

Jeżeli były reprezentacyjny obrońca pomyślnie przejdzie badania lekarskie, to do Słowenii pojedzie z rocznym kontraktem.
Wszystko powinno rozstrzygnąć się dziś. Jeżeli tylko Seweryn Gancarczyk pozytywnie przejdzie badania lekarskie, wówczas w ciągu paru kolejnych godzin podpisze umowę z Górnikiem. Gancarczyk swego czasu, kiedy grał jeszcze w Lechu Poznań, leczył poważną kontuzję - złamanie pierwszej i trzeciej kości śródstopia. Po rozwiązaniu kontraktu z Lechem ostatnie miesiące spędził w ŁKS Łódź. Wiosną zagrał w jego barwach w sześciu meczach. Tylko w sześciu, także z powodu problemów zdrowotnych. Jeżeli do tego dodamy rundę jesienną poprzedniego sezonu, kiedy w ogóle nie wyszedł na boisko, wówczas łatwiej zrozumieć "dmuchanie na zimne" zabrzan i wysyłanie piłkarza na badania. Inna rzecz, że umowa jest roczna i - jak wynika z naszych informacji - daleka od rekordowych. Nawet na Roosevelta. - Trenerzy pozytywnie wyrażają się na temat piłkarza, a przy kontuzji Mariusza Magiery musimy sprowadzić lewego obrońcę. Piłkarz miał kłopoty zdrowotne, ale pamiętamy o tym, że swego czasu grał w reprezentacji Polski. Na pewno grać nie zapomniał. Chciałbym, by na tym transferze skorzystały wszystkie strony - mówi Artur Jankowski, prezes zabrzańskiego klubu.
Gancarczyk w 2006 roku był w kadrze Pawła Janasa na mistrzostwach świata w Niemczech. W sumie zagrał w reprezentacji siedem meczów.
Wracając do rundy wiosennej; pierwszy mecz w pełnym wymiarze Gancarczyk zagrał w... Zabrzu z Górnikiem. Po nim ponownie wypadł na kilka tygodni ze składu łodzian. Podpis Gancarczyka to prawdopodobnie jedyny, jaki przed wyjazdem do Słowenii złoży kolejny piłkarz sprawdzany przez Adama Nawałkę w Zakopanem. Bartosz Iwan, czy Rafał Kujawa na ewentualne parafowanie umów będą musieli poczekać do powrotu ze Słowenii.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]