Lorient wyłoży 1,2 miliona euro za Nakoulmę?

Prejuce Nakoulma, napastnik Górnika, w sobotę poleciał do Francji. Jest duża szansa, że za ponad milion euro przeniesie się do FC Lorient. Najlepszy strzelec wyjechał na testy medyczne i negocjacje kontraktowe. Pobyt ma potrwać tydzień.
Badania "Prezesa", jak mówią na Nakoulmę koledzy z Zabrza, mają się rozpocząć dzisiaj. Przedstawiciele zespołu występującego w Lique 1 chcą wiedzieć, czy zawodnikowi nic nie dolega. W polskiej ekstraklasie leczył on przewlekłą kontuzję (przełom 2010 i 2011 roku), gdy był graczem łódzkiego Widzewa. Ostatnio nie miał jednak kłopotów. W każdym razie działacze FC Lorient nie zaniedbają żadnego szczegółu, bo zamierzają wyłożyć 1,2-1,3 miliona euro. To całkiem spore pieniądze. W końcu Francja ma znakomicie zorganizowany skauting w Afryce i zwykle bierze tamtejszych zawodników za grosze. Zresztą początkowo francuskie kluby oferowały za Nakoulmę najwyżej 200 tysięcy euro. Na początku lipca sytuacja zmieniła się o tyle, że potencjalni kontrahenci zgłaszali gotowość do rozmów przy kwocie transferowej rzędu 700 tysięcy euro.
Teraz mamy więc prawdziwy przełom, bo przekroczona została bariera miliona euro. - I bardzo dobrze się stało, bo Prejuce'owi zależało na tym, żeby grać we Francji. Świetnie porozumiewa się w tym języku. Pewnie dlatego nie zdecydował się na podpisanie umowy z Terekiem Grozny - mówi osoba z bliskiego otoczenia zawodnika.
Pytanie, czy nowy kierunek odpowiada też Górnikowi? Działacze 14-krotnego mistrza Polski dogadali się z Terekiem. Nieoficjalnie wiadomo, że Rosjanie mieli zapłacić 1,5 miliona euro. Poza tym po transferze Nakoulmy do Ligue 1 będą musieli zapłacić większy procent od transferu Bogdance.
FC Lorient to jeden z biedniejszych klubów francuskiej ekstraklasy. Stać ich jednak na wyłożenie dużych pieniędzy za napastnika. Tym bardziej że po odejściu Kevina Gameiro (w latach 2008-11 strzelił dla zespołu 50 goli), nie mają snajpera. W minionych rozgrywkach najlepszym strzelcem był Kevin Monnet-Paquet, który zanotował sześć trafień.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]