Górnik zapłacił z Prejuce Nakoulmę

Górnik Zabrze przelał na konto Bogdanki Łęczna pieniądze za Prejuce Nakoulmę. Chodzi o 920 tysięcy złotych.
Jeżeli kwota wysłana przez zabrzan do Łęcznej została już zaksięgowana, to Górnik Zabrze może z czystym sumieniem stwierdzić, że Prejuce Nakoulma jest zawodnikiem kluby z Roosevelta. - Wcześniej wysłaliśmy na ich konto kwotę równą tej, jaką Bogdanka musiała zapłacić w formie podatku vat za transfer definitywny. W czwartek wysłaliśmy drugi przelew, opiewający na 920 tysięcy złotych. Prezes Artur Kapelko został już o tym poinformowany, sprawę uważamy za zakończoną - mówi prezes Górnika, Artur Jankowski.
Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Łęczna domagała się powrotu Nakoulmy do ich klubu, bowiem Górnik nie dotrzymał terminu wykupienia zawodnika. Sprawa trafiła do komisji ligi, która oddaliła wniosek Bogdanki. Górnik Zabrze miał z kolei do końca czerwca zapłacić za zawodnika całą kwotę, w sumie blisko 1,2 miliona złotych.
Zabrzanie chcieli sprawę zakończyć jak najszybciej, bowiem teraz to oni zarobią na transferze Nakoulmy do innego klubu. Wciąż najpoważniejsza jest propozycja Tereka Grozny. Zabrzanie liczą, że klub z Czeczeni zapłaci za „Prezesa" około 1,5 miliona euro. Nie można wykluczyć, że Nakoluma nie pojawi się nawet na pierwszym po urlopach treningu Górnika. Z formalnego punktu widzenia jego transfer można sfinalizować po 1 lipca, czyli w poniedziałek. - Terminu oczywiście dziś nie znamy, ale rozmowy z chętnym na zawodnika są bardzo mocno zaawansowane - dodaje prezes Jankowski.
Z kolei szansa na to, że Tomasz Chałas pozostanie w Zabrzu po okresie wypożyczenia do Olimpii Elbląg, jest praktycznie... żadna. Piłkarz pojawił się na Roosevelta, przez moment był temat jego pozostania w klubie, ale ostatecznie strony uznały, że najlepszym rozwiązaniem będzie kolejne wypożyczenie, ewentualnie rozwiązanie kontraktu. Umowa Chałasa z Górnikiem formalnie jest ważna jeszcze przez dwa sezony.
Co prawda Górnik szuka jeszcze jednego napastnika, a Chałas w pierwszej lidze imponował wiosną skutecznością, jednak poszukiwany jest zawodnik o innych predyspozycjach. Z piłkarzy, którzy byli w Zabrzu testowani w poprzednim tygodniu, na pierwszym treningu po urlopach nie pojawią się Grzegorz Gicewicz (Gryf Wejherowo) i Dawid Jarczak (Ursus). Pozostali dostali zaproszenie na trening, który zaplanowano na 5 sierpnia. Będzie w tym gronie Tomasz Margol ze Stali Rzeszów, który wypadł bardzo przyzwoicie w sparingu z Okocimskim Brzesko.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]