Antoni Łukasiewicz blisko Górnika

Antoni Łukasiewicz jest bliski podpisania kontraktu z Górnikiem Zabrze, a w środę na zajęciach mają się pojawić Przemysław Oziębała i Wojciech Łuczak.
Miesięczną przerwę w treningach skończyli wczoraj piłkarze Górnika Zabrze. 30 piłkarzy rozpoczęło trening na bocznym boisku, w cieniu wielkiego placu budowy. Z tej grupy dwóch zawodników - Arkadiusz Milik i Mariusz Magiera - nie brało udziału w zajęciach z piłką. - To jeszcze konsekwencja urazu, jakiego doznałem przed meczem "młodzieżówki". Na 5 lipca wszystko powinno być już w porządku - przyznał Milik. Magiera na zajęcia szedł o kulach. W jego wypadku uraz ciągnie się od ostatnich meczów rundy wiosennej. Lewy obrońca zabrzan ma pękniętą piszczel i dziś nie można jednoznacznie stwierdzić, kiedy wróci do zajęć. - Na szczęście urlopy są w tym roku nieco dłuższe, więc wiele czasu nie powinienem stracić, ale wcześniej niż za cztery tygodnie raczej do zajęć nie wrócę - przyznał Magiera, który jako jeden z nielicznych graczy Górnika miał okazję obejrzeć bezpośrednio mecz Euro 2012. - Byłem na spotkaniu z Czechami i siedziałem między kibicami gości. Oni się cieszyli, ja niestety nie... - Magiera z polskiej ekipy na Euro najlepiej zna Łukasza Piszczka, z którym występował przed laty w Gwarku Zabrze.

Sporo "nowych"

Zgodnie z zapowiedziami w szatni pojawiło się sporo nowych graczy. Antoni Łukasiewicz, Konrad Nowak, Dawid Kudła, Tomasz Margol, Bartłomiej Grzelak, Grzegorz Gicewicz, Bartosz Iwan, Dawid Jarczak, a także wracający z wypożyczeń Sebastian Leszczak i Wojciech Król byli w klubie jeszcze przed 8.00, by rozpocząć testy sprawności ruchowej pod okiem Remigiusza Rzepki i Michała Klicha, trenerów przygotowania fizycznego. Można było też spotkać Eimantasa Marozasa i Michała Zielińskiego, ale oni pojawili się w klubie w... cywilu. Obaj żegnają Górnika, prawdopodobnie bezpowrotnie. - Okres przygotowawczy podzieliliśmy na trzy etapy. Pierwszy to zajęcia, które zaczęły się dziś i potrwają do końca tygodnia. Potem wszyscy piłkarze mają indywidualnie rozpisane treningi do 5 lipca, kiedy spotykamy się w klubie - mówi trener Adam Nawałka. - Wtedy zaczynamy treningi wspólne, z dwoma zgrupowaniami, w Zakopanem i na Słowenii - dodaje trener, który złożył gratulacje Adamowi Danchowi z okazji urodzin syna.

Najbliżej Łukasiewicz

Co wiadomo o sprawdzanych wczoraj graczach? Kilku najpewniej zagra w piątek z Górnikiem Wesoła i na tym ich przygoda z Górnikiem dobiegnie końca. Antoni Łukasiewicz jest bliski podpisania kontraktu z klubem. Ten doświadczony piłkarz - za kilka dni skończy 29 lat - ma na Roosevelta wypełnić przede wszystkim lukę na pozycji defensywnego pomocnika, gdzie Górnik stracił latem Michała Pazdana i Adama Marciniaka. Bardzo duże doświadczenie ma Bartłomiej Grzelak, kojarzony między innymi z Widzewem, Legią i... urazami. Z powodu tych ostatnich nie zagrał w Jagiellonii nawet jednego meczu. Potem zaliczył epizod w Cracovii. Zagrał tylko w dwóch meczach i strzelił jedną bramkę. - Rozmawiamy z piłkarzem, który chce odbudować swoją formę. Kontrakt - jeżeli będzie podpisany - będzie tak skonstruowany, że dla klubu nie będzie wielkim obciążeniem, a zawodnikowi da szansę pokazania się w ekstraklasie - mówi prezes Górnika, Artur Jankowski. Inna rzecz, że jeżeli trener Nawałka zdecyduje się na Grzelaka, to raczej nie ma szans na sprowadzenie innego napastnika. Z graczy obecnej kadry najmniej pewna jest przyszłość Pawła Thomika. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to rozwiązanie z nim kontraktu.
Trener Nawałka pytany o transfery mówi krótko: - Pewne pozycje na boisku musimy uzupełnić i wzmocnić. Dlatego szukamy optymalnego rozwiązania, łącząc doświadczenie, sportowy poziom i finansowe realia Górnika.

Oziębała od środy

W środę na zajęciach ma być Przemysław Oziębała. Może ktoś jeszcze... - dodaje trener. Oziębała ostatnio grał w Widzewie Łódź, jednak jest bliski rozwiązania kontraktu z łodzianami. Gra w pomocy, czasami w ataku. Nim grał w Widzewie, zadebiutował w ekstraklasie w barwach Zagłębia Sosnowiec. Ma też przyjechać Wojciech Łuczak, swego czasu "odstrzelony" przez Cracovię, który miał kapitalną wiosnę w Łęcznej. Oziębała mógłby zastąpić Prejuce Nakoulmę, a Łuczak to kandydat do gry na pozycji ofensywnego pomocnika. Z piłkarzy będących w klubowej kadrze nie było przebywającego do 29 czerwca na urlopie Prejuce Nakoulmy oraz leczących kontuzje Gabriela Nowaka i Michała Jonczyka. W wypadku Nakoulmy szansa na jego pozostanie w Zabrzu z każdym dniem jest coraz mniejsza. Ponoć wciąż najbardziej konkretna jest propozycja Tereka Grozny. Górnik na transferze "Prezesa" mógłby zarobić około 1,5 miliona euro. - Na razie Prejuce i Łukasz Skorupski są piłkarzami Górnika. Odejdą, jeżeli klub dostanie dobre propozycje. Gdyby takich nie było, to zostaną z nami - kończy trener Nawałka. Skorupski jest w notesach menedżerów kilku klubów z Anglii, Niemiec i Włoch, ale na dziś najbardziej interesuje się nim jeden z klubów rosyjskich. Przed 1 lipca nie może dojść do żadnej transakcji, więc dopiero po tym okresie można oczekiwać konkretów.

Iwan skończył z urazem

Wczoraj na treningu zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Kiedy nowi zawodnicy byli poddawani kolejnym testom biegowym, grupa dotychczasowych graczy Górnika biegała tak zwany "test Żołądzia". Następnie trenerzy zarządzili ćwiczenia z piłkami, a potem ekipa została podzielona na trzy drużyny, które rywalizowały na pomniejszonym boisku. W ferworze walki kontuzji stawu skokowego doznał Bartosz Iwan, który opuścił boisko z grymasem na twarzy i okładem lodu na "kostce", a jego obecność na kolejnych treningach przed piątkowym meczem stanęła pod dużym sporym znakiem zapytania.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]